18 listopada 2021

Kielczanie triumfują w Barcelonie!

Łomża VIVE Kielce pokonała Barcelonę 32:30 w VII kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Była to szósta z rzędu wygrana Mistrzów Polski w europejskich rozgrywkach.

Tak jak można było się spodziewać, spotkanie od samego początku toczyło się w bardzo szybkim tempie. Obie drużyny postawiły na grę w ofensywie. Do stanu 5:5 oglądaliśmy bardzo wyrównaną grę, jednak w tym momencie to gospodarze zdecydowanie przyśpieszyli i już po chwili wyszli na prowadzenie 10:6. Gdy wydawało się, że mecz zacznie układać się pod dyktando Barcelony, Mistrzowie Polski wrzucili wyższy bieg. Wszystko dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu przez Arkadiusza Moryto oraz dwóch przechwytom, które reprezentant Polski do spółki z Dylanem Nahi zamienili na bramki. Nim gospodarze zdążyli się obejrzeć, na tablicy wyników widniał już remis 10:10. Był to dopiero początek świetnej gry Kielczan. Na boisku zdecydowanie wyróżniał się Moryto oraz Kulesh, którym wychodziło wręcz wszystko. To spowodowało, że Łomża VIVE Kielce wyszło już na prowadzenie 18:14. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem polskiego zespołu 19:16.

W drugiej połowie Kielczanie kontynuowali dobrą grę zarówno w ataku, jak i w obronie. Kilkoma świetnymi rzutami z dystansu popisał się Szymon Sićko, a w bramce świetne interwencje dołożył Adreas Wolff. Barcelona walczyła do końca zbliżając się kilkukrotnie do Mistrzów Polski na jedną bramkę. Ci potrafili jednak szybko odpowiedzieć i powiększyć swoje prowadzenie. Podobnie było również na pięć minut przed końcem spotkania, kiedy to ponownie Kielczanie potrafili wyjść z opresji i ostatecznie zwyciężyli 32:30. Była to szósta z rzędu wygrana Łomży VIVE Kielce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Barcelona – Łomża VIVE Kielce 30:32 (16:19)

Barcelona: Vargas (8/36 – 22.22%), Maciel (1/6 – 16.67%), Mem 7, N’guessan 7, Fabregas 5, Gomez 3, Makuc 3, Arino 2, Cindric 1, Fernandez 1, Langaro 1, Janc, Goncalves, Parera, Richardson, Zein.

Łomża VIVE Kielce: Wolff (14/45 – 31.11%), Kornecki (0/0), Moryto 7, Nahi 6, Sićko 4, Dujshebaev 4, Vujovic 3, Karalek 3, Tournat 2, Kulesh 2, Karacić 1, Sanchez, Olejniczak, Thrastarson, Gębala, Gudjonsson.