22 listopada 2021

Faworyci nie zawiedli

Za nami 9 kolejka Ligi Centralnej, w której prowadząca trójka pewnie wygrała swoje mecze. Wiele działo się też w dolnych rejonach tabeli, gdzie zwycięstwa odniosły drużyny z Sosnowca i Zamościa.

Po 9 kolejkach wciąż niepokonana jest ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Tym razem lider tabeli w mocnym stylu zwyciężył w Wągrowcu, pokonując miejscową Nielbę 38:29. Ostrovia ma już 2 punkty przewagi nad drugą w tabeli KS AZS-AWF Biała Podlaską, która swoje spotkanie rozegrała awansem 7 listopada. Akademicy pewnie pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 36:28. Stawce wciąż nie pozwala uciec trzecie KPR Legionowo zwyciężając na własnym parkiecie MKS Grudziądz 34:27.

Po raz pierwszy w Lidze Centralnej na własnej hali mogła wystąpić Padwa i trzeba przyznać, że inauguracja w Zamościu była dla gospodarzy bardzo udana. W ważnym dla układu tabeli meczu, Padwa zwyciężyła MSPR Siódemkę Miedź-Huras Legnicę 30:28.

Wiele działo się też w Wieluniu, gdzie kibice obejrzeli aż 72 trafienia. MKS Wieluń uległ we własnej hali Orlen Upstream SRS Przemyśl 34:38.

Emocji nie brakowało w Gorzowie. W sobotnie popołudnie Budnex Stal po 60 minutach gry remisowała z SPR GKS Autoinwest Żukowo i o wyłonieniu zwycięscy spotkania musiały zadecydować rzuty karne. Większym spokojem w tym elemencie gry wykazali się gospodarze i to oni triumfowali w serii siódemek 5:4.

Do niespodzianki doszło z kolei w Olsztynie, gdzie miejscowa Warmia uległa MUKS Zagłębiu ZSO 14 Sosnowiec.

Komplet wyników 9 kolejki:

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest