24 listopada 2021

Łomża VIVE Kielce ponownie lepsza od Barcelony

Łomża VIVE Kielce pokonała po raz drugi Barcelonę w ciągu tygodnia. Tym razem Kielczanie wygrali na własnym parkiecie 29:27. Była to siódma wygrana z rzędu Mistrzów Polski w Lidze Mistrzów, dzięki czemu pewnie prowadzą w swojej grupie.

Od samego początku spotkania było widać, że będziemy świadkami meczu na bardzo wysokim poziomie. Podrażniona ostatnią porażką Barcelona szybko rzuciła się na gospodarzy i już na samym początku zdołała wyjść na prowadzenie 8:4, które jednak nie trwało zbyt długo. Łomża VIVE Kielce z każdą minutą odrabiało straty i już po chwili na tablicy wyników mieliśmy remis 10:10. Po pierwszej połowie to jednak goście z Hiszpanii prowadzili 16:14.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla Kielczan, ponieważ strata do Barcelony zaczęła rosnąć i niemal przez całą drugą połowę wynosiła 3-4 trafienia. Końcówka należała jednak do VIVE, które ze stanu 23:27 doprowadziło do wyniku 29:27.

Łomża VIVE Kielce – Barcelona 29:27 (14:16)

Łomża VIVE Kielce: Wolff – Vujović, Sanchez-Migallon 1, Olejniczak, Sićko 2, A. Dujshebaev 8, Tournat 3, Karacić 2, Kulesz 3, Moryto 4, Thrastarson, Gębala, Karalek 1, Gudjonsson 2, Nahi 3

Barcelona: Perez de Vargas, Maciel – Mem 3, Arino 5, Janc 1, N’guessan 2, Gomez 4, Thiagus Petrus, Cindrić 4, Fernandez 2, Makuc, Langaro, Richardson 1, Fabregas 2, Zein 1, Ben Ali 2