5 grudnia 2021

Porażka po heroicznej walce

Reprezentacja Polski przegrała z Rosją 23:26 w drugim spotkaniu I rundy Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Polki w drugiej połowie walczyły do samego końca, odrabiając straty do rywalek, jednak ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.

Biało-Czerwone nie najlepiej rozpoczęły spotkanie z Rosją. Już na samym początku rywalki zbudowały kilku bramkową przewagę. Duży wpływ na to miały niewykorzystane rzuty karne, przez co na przerwę Rosjanki schodził prowadząc 16:10.

Druga połowa, podobnie jak w spotkaniu z Serbią była już dużo lepsza w wykonaniu naszej reprezentacji. Polki nie odpuściły i rzucił się w szaleńczą pogoń za Rosjankami. Duża w tym zasługa Adrianny Płaczek, która swoimi interwencjami dała sygnał, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Rywalki przez 10 minut nie był w stanie zdobyć bramki, a Biało-Czerwone z minuty na minutę zmniejszały stratę z pierwszej połowy. W ofensywie świetnie radziła sobie Aleksandra Rosiak, która brała na siebie odpowiedzialność za grę Polek, zdobywając łącznie 8 bramek. Gdy Polki zmniejszyły stratę do jednej bramki, Rosjanki miały już nóż na gardle. Niestety Polki ponownie były nieskuteczne z rzutów karnych, przez co zamiast doprowadzić do remisu, to rywalki odskoczył Biało-Czerwonym na 2 bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Polek 23:26.

Zawodniczką meczu została wybrana Aleksandra Rosiak, a wyróżnienie wręczył Henryk Szczepański Prezes Związku.

Polska – Rosja 23:26 (10:16)

Polska: Maliczkiewicz (2/13 – 15 proc.), Płaczek (9/23 – 39 proc.) – Zimny, Płomińska, Kobylińska 3, Balsam 2 (0/2), Gęga (0/2), Matuszczyk 3, Górna 1, Rosiak 8, Nosek 2, Niewiadomska, Szarawaga, Achruk 1 (0/1) oraz Roszak 2 (1/2)
Karne: 1/7
Kary: 4 minuty (Gęga i Matuszczyk – po 2 minuty)

Rosja: Łagina (8/24 – 33 proc.), Kaplina (6/13 – 46 proc.) – Gorszkowa, Michajliczenko 4, Fomina 3, Sabirowa 2, Ilina 8 (6/6), Kirdiaszewa, Managarowa 1, Skorobogaczenko 5, Nikitina, Tażenowa, Iljarionowa 1, Zelenkowa, Szczerbak 2 oraz Markowa
Karne: 6/6
Kary: 6 minut (Machajliczenko, Skorobogaczenko i Szczerbak – po 2 minuty)

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest