9 grudnia 2021

Byłe reprezentantki o szansach Polek

Ostatni raz na Mistrzostwa Świata nasza reprezentacja mierzyła się z Francją w 2013 roku. Polki wyeliminowały Trójkolorowe w ćwierćfinale turnieju w Serbii i awansowały dalej. Zapytaliśmy byłe reprezentantki, które grały w tym spotkaniu, o to jak oceniają szansę naszej drużyny dzisiejszego wieczoru.

Monika Stachowska: Bardzo kibicuję naszej reprezentacji. Gra w niej wiele perspektywicznych zawodniczek. Jestem pod ogromnym wrażeniem siły naszego prawego rozegrania. Chyba jeszcze nigdy nie było na tej pozycji takiego “dobrobytu”. Monika z Natalią świetnie się uzupełniają. Szkoda, że Polki uległy Serbkom i Rosjankom, bo było w obu meczach mnóstwo dobrych momentów. Niestety nie wykorzystały ich nasze reprezentantki w 100%. Dzisiaj Polki stają przed trudnym zadaniem pokonania faworyzowanej Francji. Mimo, że dzisiaj zabraknie na boisku legend: Samiry Dembele, Alexandry Lacrabere i Amandine Leynaud to będzie to trudne spotkanie dla naszych dziewczyn. Francuzki grają bardzo dynamiczne i klucz do sukcesu to dotrzymanie im tempa. Trzymam bardzo mocno kciuki za Polki i wierzę, że mogą nam sprawić jeszcze sporo radości na tym turnieju.

Karolina Siódmiak:

Uważam, że zespół mimo tego, iż przegrał dwa mecze to momentami grał całkiem fajnie. Zabrakło naprawdę niewiele, ale wiadomo, że na takich turniejach to szczegóły warzą o losach spotkania. Naprawdę momentami dziewczyny grały jak równe z równym i widzę, że ten zespół stać na dużo więcej. Mam wrażenie, że ten zespół coś zdobędzie. Nie wiem czy na tych mistrzostwach, ale widzę że jest naprawdę duży potencjał w zespole i idzie to w dobrym kierunku.
Francja to bardzo utytułowany zespół. Dziś nasze dziewczyny czeka jeden z najtrudniejszych meczów, jednak jeśli poprawimy skuteczność, która nas zawodziła w poprzednich meczach to mamy szansę powalczyć z Francją. Trójkolorowe są bardzo dobrym zespołem, nawet jeśli odeszło kilka ważnych zawodniczek, to za nie przychodzą kolejne młode, które grają równie dobrze. Nie ukrywam, że to będzie bardzo ciężki mecz, jednak możemy je na pewno postraszyć. Mi osobiście bardzo podobała się momentami gra Polek i widzę, że możemy stworzyć z tym zespołem coś więcej niż tylko występ na mistrzostwach. Jestem zachwycona naszymi zawodniczkami, szczególnie tymi młodymi, które wskoczyły jak Natalia Nosek czy Ola Rosiak, że niedługo będą stanowiły główny trzon reprezentacji, bo rosną nam fajne filary.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest