15 stycznia 2022

Drugie zwycięstwo nad Danią

Po raz drugi w Gryfinie Reprezentacja Polski juniorów pokonuje Duńczyków. Dzisiaj (15 stycznia) Biało-Czerwoni okazali się lepsi o 3 bramki (29:26).

Podopieczni Rafała Bernackiego od początku spotkania narzucili swój styl gry i nie pozwolili rywalom na przejęcie inicjatywy. Jakość jaką zaproponowali w obronie mocno wpłynęła na precyzję rzutów Duńczyków. Po pierwszej połowie wynik był na korzyść Polaków (14:10). W drugiej odsłonie rywal rozpoczął odrabianie strat a przełomowym momentem w tym spotkaniu była 45 minuta. Wówczas Duńczycy wyszli na prowadzenie, ale dzięki dobrym interwencjom Bartosza Szczepanika Biało-Czerwoni wrócili do meczu i ostatecznie po raz drugi pokonali mocnych Skandynawów.

MVP meczu został wybrany Patryk Wasiak, który rozgrał koncertowe zawody.

Polska- Dania 29:26 (14:10)

Polska: Pieńkowski, Ciupa, Szczepanik – Wasiak 14, Marchewka 3, Wierzbicki 3, Kamiński 2, Koc 2, Curzytek 2, Pruszkowski 1, Wątroba 1, Markowski 1, Jaworski, Szymczak, Sarnowski, Sladkowski, Welcz, Rybarczyk, Kozłowski

Dania: Hansen, Lentz -Holm 7, Pedersen J. 5, Villadsen 4, Vilhelmsen 3, Pedersen K. 2, Bjerregaard 1, Krak 1, Hubner 1, Knudsen 1, Pedersen M. 1, Schmidt, Larsen, Larsson, Simonsen, Johansen, Tonnesen