21 stycznia 2022

W fazie głównej nadal bez punktów

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała drugi mecz fazy głównej Mistrzostw Europy. Tym razem lepsza okazała się reprezentacja Szwecji (28:18).

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył lider Trzech Koron Jim Gottfridsson. Szybko odpowiedział Michał Olejniczak i pierwsze minuty tego spotkania mogły być optymistyczne dla kibiców Biało-Czerwonych. W środku obrony rozpoczął duet Piotr Chrapkowski- Dawid Dawydzik, i defensywa Polaków wyglądała solidnie. Ważne i dobre momenty miał Mateusz Kornecki, który od pierwszych minut bronił bramki Biało-Czerwonych. W miarę upływu czasu, podobnie jak w meczu z Norwegią, polska ofensywa nie generowała korzyści mimo, że w tym starciu Polacy doprowadzali do dobrych pozycji rzutowych, to nie było efektu w postaci bramek.

Nie mogły cieszyć i z pewnością nie cieszyły dwa dłuższe przestoje. Pierwszy, sześciominutowy przerwał Arkadiusz Moryto bramką z kontrataku. Drugi, trwał zdecydowanie zbyt długo bo aż dwanaście minut i podobnie jak wcześniej wybawcą był wspomniany Moryto. Jego bramka była ostatnią zdobyczą Biało-Czerwonych w tej części spotkania. Szwecja mimo błędów grała skuteczniejszy handball i po trzydziestu minutach prowadziła różnicą ośmiu trafień.

W drugiej części od pierwszych minut pojawił się na środku rozegrania Piotr Jędraszczyk, który wniósł do gry Polaków dużo dobrego, ale nie odmieniło to gry Biało-Czerwonych na tyle, żeby wicemistrz świata z zeszłego roku zaczął się obawiać o wynik. Selekcjoner Trzech Koron wprowadził do gry rezerwowych, zrobił to również trener Patryk Rombel. Po raz pierwszy na Euro zaprezentował się Damian Przytuła, więcej minut dostał Jędraszczyk. Przewaga Szwedów jednak nie topniała. Na kwadrans przed końcem meczu rywal prowadził już trzynastoma bramkami. Ostateczny wymiar kary jaką Szwedzi wymierzyli Polakom to zwycięstwo 10 bramkami (28:18).

Polska- Szwecja 18:28 (6:14)

Polska: Kornecki, Zembrzycki – Krajewski 5, Moryto 5, Syprzak 3, Dawydzik 2, Olejniczak 1, Sićko 1, Przybylski 1, Przytuła, Daszek, Jędraszczyk, Pietrasik, Chrapkowski.

Szwecja: Palicka, Thullin – Wanne 4, Pettersson 4, Mellegard 4, Persson 3, Gottfridsson 3, Johansson 3, Lagergren 2, Bergendahl 2, Sandell 2, Claar 1, Carlsbogard, Moller, Wallinius, Chrintz.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest