23 stycznia 2022

Z Rosją na remis

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zremisowała na mistrzostwach Europy z Rosją 29:29. Biało-Czerwoni byli bliscy zwycięstwa, ale bramka w ostatniej sekundzie Sergieja Marka Kosorotova przesądziła o podziale punktów.

Przedostatni mecz w fazie głównej na mistrzostwach Europy miał być testem charakteru dla zespołu trenera Patryka Rombla. Po dwóch srogich lekcjach od Skandynawów Polacy deklarowali walkę i z tej obietnicy się w pełni wywiązali. Mecz od pierwszych minut trzymał w napięciu i rywal jeśli prowadził to najwyżej trzema bramkami. W Sbornej nie zawodził Dmitry Zhytnikov, który w całym spotkaniu nie tylko zdobywał bramki, ale też kreował akcje kolegom z zespołu. Skuteczny był Kosorotov, który uzyskał negatywny wynik testu i wrócił do składu reprezentacji Rosji. Ale wspomniana dwójka była niczym wobec kapitalnie broniącego w pierwszej połowie Mateusza Zembrzyckiego.

Bramkarz Azotów- Puławy pojawił się w 10 minucie na parkiecie i swoimi fenomenalnymi interwencjami raz po raz dawał sygnał kolegom z pola do odrabiania strat. Pierwszą połowę Zembrzycki zakończył ze skutecznością 67 %, a reprezentacja Polski zeszła do szatni z prowadzeniem 13:12.

Wynik na początku drugiej połowy otworzył Szymon Sićko i Polacy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Utrzymali je do 37 minuty. Dwa błędy z rzędu podopiecznych Patryka Rombla sprawiły, że Roman Ostashchenko i Dmitry Korneev zdobyli łatwe bramki z kontrataku a tablica wyników ponownie pokazała nie tylko remis, ale chwilę później prowadzenie Sbornej. W tym okresie kluczowym graczem w ataku był Sićko, który zdobywał ważne bramki dla Biało-Czerwonych. Coraz lepiej funkcjonowała też obrona Polaków. Duet Dawydzik-Chrapkowski mający po bokach Olejniczaka i Walczaka sprawiał problemy Rosjanom.

53 i 55 minuta to remisy na tablicy wyników, walka cios za cios i bramka za bramkę. Kiedy na 30 sek. przed końcem spotkania, przy stanie 28:28 czerwoną kartkę otrzymał selekcjoner reprezentacji Rosji Velimir Petković wydawało się, że Polacy tego spotkania nie przegrają. Będący w posiadaniu piłki Biało-Czerwoni przeprowadzili skuteczny atak pozycyjny, który na 3 sekundy przed końcem meczu zamienił na bramkę perfekcyjny w tym spotkaniu Michał Daszek. Rosjanie wzięli czas, ustawili akcje pod Kosorotova, a ten równo z końcowym gwizdkiem zdobył bramkę, która zapewniła Sbornej remis.

Najlepszym zawodnikiem spotkania z Rosją został reprezentant Polski, Szymon Sićko.

Polska – Rosja: 29:29 (13:12)

Polska: Kornecki, Zembrzycki – Sićko 8, Daszek 6, Moryto 6, Krajewski 2, Dawydzik 2, Olejniczak 1, Walczak 1, Czuwara 1, Syprzak 1, Chrapkowski 1, Przytuła, Jędraszczyk, Gębala, Przybylski.

Rosja: Kireev, Grushko – Kosorotov 8, Zhytnikov 7, Kornev 3, Andreev 3, Santalov 2, Ostashchenko 2, Kotov 1, Vinogradov 1, Ermakov 1, Shiskarev 1, Dzemin, Soroka, Vrachevich, Kamenev.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest