28 stycznia 2022

Michał Daszek po EHF Euro 2022

Reprezentacja Polski zakończyła udział w trwających jeszcze mistrzostwach Europy na Węgrzech i Słowacji. Kibice Biało-Czerwonych w zorganizowanym przez Handball Polska głosowaniu wybrali najlepszego zawodnika reprezentacji Polski. Został nim Michał Daszek. Gratulujemy! I zapraszamy na krótką rozmowę ze zwycięzcą głosowania.

Michał, od środy jesteś w domu z rodziną. Mamy piątek. Czy zdążyłeś już choć trochę odpocząć?

Michał Daszek: Tak, chociaż muszę przyznać że przy moim synku jest to raczej aktywny wypoczynek. Fajnie, że mam trochę wolnego i ten czas mogę w pełni przeznaczyć właśnie na rodzinę. Po tak długiej przerwie cieszę się każdą chwilą spędzoną razem.

Reprezentacja Polski zakończyła Euro na 12 miejscu. Czy ciebie ten wynik satysfakcjonuje czy może można było na tym turnieju ugrać coś więcej?

M.D: Zdecydowanie mnie nie satysfakcjonuje. Myślę, że było nas stać na wyższą lokatę, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zrobiliśmy progres. Oczywiście jest jeszcze bardzo dużo do poprawy, ale to proces.

Na tym Euro występowałeś głównie na pozycji rozgrywającego. Zakończyłeś turniej z fantastyczną 78% skutecznością. Czy Ty jeszcze czujesz się skrzydłowym?

M.D: Szczerze powiem, że zdążyłem się już przyzwyczaić do mojej „nowej” pozycji. W klubie praktycznie cały czas gram na rozegraniu i na pewno zadziałało to in plus w kontekście gry w reprezentacji. Cieszę się, że trener widzi mnie na tej pozycji i jestem w stanie pomóc kolegom również na rozegraniu. Fajnie, że w piłce ręcznej jest coraz więcej graczy na rozegraniach o podobnych warunkach fizycznych do moich. Myślę, że jest to duże urozmaicenie tej dyscypliny.

A jak już lądujesz na tym skrzydle to nie nudzi ci się stanie w rogu?

M.D: Trochę tak (śmiech). Często na treningach jak stoję w rogu łapię się na tym, że bardziej skupiam się na poruszaniu kolegów i wyobrażam sobie jak Ja bym to zrobił zamiast koncentrować się na tym aby wykończyć akcję ze skrzydła. Na pewno też o wiele łatwiej wraca się na skrzydło niż odwrotnie.

Kibice zagłosowali i wybrali Ciebie najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski na tym Euro. Rywalizowałeś z Szymonem Sićko, Arkiem Moryto i Piotrkiem Jędraszczykiem. Podzielasz opinie kibiców?

M.D: Oczywiście cieszę się z tego wyboru, ale nie mam opinii na ten temat. Myślę, że każdy w zespole miał bardzo ważną role do wykonania na tym turnieju. Często jest tak, że mamy większe oczekiwania co do gry i powierzanych nam zadań na boisku. Musimy się jeszcze tego nauczyć jako zespół, że każdy na pewno dostanie swoją szansę. Musimy cierpliwie na nią czekać na nią a kiedy nadejdzie wykorzystać ją jak najlepiej.

Kto w niedzielę zostanie mistrzem Europy według Michała Daszka?

Myślę, że na dzisiaj żaden zespół nie jest tak mocny personalnie i nie stanowi takiego monolitu jak Dania i to oni zostaną mistrzem Europy.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest