22 lutego 2022

Komunikat Związku Piłki Ręcznej w Polsce

W związku z sytuacją polityczną w Rosji i na Ukrainie, Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że w chwili obecnej EHF nie zajęła stanowiska w sprawie najbliższych meczów eliminacyjnych do EHF Euro 2022 reprezentacji Polski kobiet z Rosją.

Poniżej prezentujemy komunikat wydany przez Europejską Federację Piłki Ręcznej:

EHF informuje, że obecna sytuacja między Ukrainą a Rosją ma wpływ na zbliżające się mecze organizowane pod patronatem EHF. W regionie obejmującym konflikt obu państw znajduje się kilka czołowych europejskich klubów piłki ręcznej mężczyzn i kobiet jak również reprezentacje narodowe.

„Europejska Federacja Piłki Ręcznej zawsze stara się stać na straży uczciwości rozgrywek i jest zdania, że mecze powinny być rozstrzygane na boisku. ​​” – mówi Prezes EHF Michael Wiederer. „Jednocześnie bezpieczeństwo drużyn, zawodników i działaczy jest naszym najwyższym priorytetem”.

Biorąc pod uwagę toczące się rozgrywki i nadchodzącą fazę pucharową Europejska Federacja Piłki Ręcznej nie widzi obecnie możliwości rozgrywania meczów na Ukrainie.

EHF nadal monitoruje sytuację między Ukrainą a Rosją z perspektywy europejskiej piłki ręcznej i będzie publikować aktualizacje dotyczące przyszłych meczów, gdy zajdzie taka potrzeba.

ZPRP informuje, że w powyższej sprawie jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Sportu i Turystyki jak również z Europejską Federacją.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest