3 marca 2022

Juniorki zaczynają walkę o medale Mistrzostw Polski

W tym roku Mistrzynie Polski Juniorek wyłoni Final Four w Kwidzynie. Turniej rozpocznie się w piątek 4 marca, w hali przy ulicy Wiejskiej 1A, i potrwa dwa dni. Aktualne złote medalistki MPJK – UKS Roxa Lublin – w tegorocznych rozgrywkach odpadły na etapie 1/16.

Nowe mistrzynie Polski poznamy w najbliższą sobotę. O ten tytuł powalczą zespoły z Gliwic, Warszawy, Gdyni i Kwidzyna. Faworytem turnieju finałowego jest zespół trenera Romana Monta. UKS Varsovia Warszawa ma za sobą świetny okres nie tylko w rozgrywkach o tytuł mistrzowski, ale również w I lidze.

– Od roli faworyta nie uciekniemy. To jest nasz kolejny bardzo dobry sezon. Wygraliśmy 13 meczów w lidze i 17 w rozgrywkach juniorskich. Mimo, że odeszły od nas znaczące zawodniczki i dołączyły młodsze, mniej doświadczone, udało nam się bez porażki pewnie awansować do Final Four. Jedziemy do Kwidzyna po medal mając jednocześnie świadomość, że jeszcze nikt niczego nie wygrał przed rozpoczęciem meczu. Z pozycji faworyta gra się ciężej, ale jestem dobrej myśli – twierdzi szkoleniowiec warszawskiej ekipy.

Pierwszy półfinał rozpocznie się o godzinie 15.00. Zmierzy się w nim UKS Varsovia Warszawa i SPR Sośnica Gliwice. Następnie gospodynie turnieju MTS Kwidzyn zagrają z SPR Arką Gdynia. Zwycięzcy meczów półfinałowych spotkają się w wielkim finale w sobotę o godzinie 13.00. Rywalizacja o brąz rozpocznie się o godzinie 11.00.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest