18 marca 2022

W weekend gra Liga Centralna

Przed nami 19 kolejka Ligi Centralnej. Starcie Budnexu Stali Gorzów z AZS-em AWF Biała Podlaska to najmocniejszy kandydat do tytułu hitu kolejki.

19 kolejka rozpoczniemy w piątek. Śląsk Wrocław będzie gospodarzem meczu z Arged KPR Ostrovią chociaż w tym przypadku wrocławianie nie będą czuli się jak w domu bo wyjątkowo z liderem ligi zagrają na obiekcie AWF-u Wrocław. Hala Orbita od kilku dni pełni funkcję punktu pomocowego dla obywateli Ukrainy. Zdecydowanym faworytem tego spotkania wydają się być goście. W tabeli ligowej oba zespoły dzieli różnica 24 punktów.

Kolejne sześć spotkań odbędzie się w sobotę. O godzinie 15.00 Wieluń zagra z Grudziądzem. W pierwszej rundzie lepszy był zespół gości, ale tylko o jedno trafienie /32:31/. Kolejne dwa mecze rozpoczną się o godzinie 17.00, w Gorzowie i Biskupcu. Warmia Energa Olsztyn powalczy z Nielba Wągrowiec, a gorzowska Stal na własnym parkiecie ugości wicelidera Ligi Centralnej. To spotkanie z pewnością możemy nazwać hitem 19 kolejki. Oba zespoły w ligowej tabeli dzielą zaledwie trzy punkty. W pierwszej rundzie lepszy o jedno trafienie był AZS /26:25/.

O 18.00 swoje spotkania rozpoczną Siódemka Huras Legnica i Padwa Zamość. Zespół Marcina Czerwonki i Wiesława Puzi w zeszłą sobotę rozegrał bardzo dobre zawody i z pewnością pamięta rozmiary porażki z października 2021 w Sosnowcu. Z kolei Siódemka Huras ostatnie punkty w tegorocznych rozgrywkach Ligi Centralnej zdobyła 11 grudnia 2021. Gospodarze w meczu z SRS Orlenem Upstream Przemyśl faworytem nie będą, ale być może wykorzystają atut własnego parkietu.

19 kolejkę zamknie starcie KPR-u Legionowo z GKS Autoinwest Żukowo. Gospodarze od początku nowego roku prezentują bardzo wysoka formę. Na sześć rozegranych spotkań zespół z Mazowsza zanotował zaledwie jedną porażkę i aktualnie zajmuje w tabeli pozycję numer trzy. Przed Żukowem zadanie trudne, ale nie niemożliwe. Początek starcia w IŁ Capital Arenie o godzinie 19.00.

19 kolejka Ligi Centralnej

18.03/piątek
Śląsk Wrocław – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp

19.03/sobota
MKS Wieluń – MKS Grudziądz
Budnex Stal Gorzów – KS AZS AWF Biała Podlaska
OKPR Warmia Energa Olsztyn – MKS Nielba Wągrowiec
MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica – Orlen Upstream SRS Przemyśl
Padwa Zamość – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec
KPR Legionowo – GKS Autoinwest Żukowo

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest