23 kwietnia 2022

Polki grają o historyczny awans

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet kończy fazę grupową eliminacji do Mistrzostw Europy. Na zakończenie kwalifikacji Polki zmierzą się ze Szwajcarią.

Jutrzejsze rywalki Biało-Czerwonych są wiceliderem grupy i podobnie jak drużyna Arne Senstada awans do listopadowych Mistrzostw Europy ma już pewny. Dla Polek niedzielne spotkanie będzie okazją do historycznego zakończenia eliminacji. Jeszcze nigdy w historii nie udało się Biało-Czerwonym awansować na Euro z kompletem zwycięstw. Nasze Panie mają szansę zapisać się w annałach kobiecej piłki ręcznej. Wystarczy pokonać Szwajcarię.

Gospodynie jutrzejszego spotkania będą zdecydowanymi faworytkami. Z kilku powodów. Po pierwsze grają u siebie. Po drugie, w meczu rozegranym 10 października 2021 w Winthertur Biało-Czerwone pokonały drużynę Martina Albertsena 31:22. Bilans z reprezentacją Szwajcarii Polki mają perfekcyjny. Obie drużyny rozegrały ze sobą siedem spotkań, i za każdym razem górą była reprezentacja Polski.

To nasz ostatni mecz w eliminacjach. Chcemy go wygrać w dobrym stylu i tym samym przypieczętować awans na Euro bez straty punktów. Szwajcaria to zespół, który z każdym miesiącem notuje progres – mówi najlepsza zawodniczka meczu z Litwą, Aneta Łabuda. Podejdziemy do tego spotkania z szacunkiem do rywalek, bo wiemy że mają dobre zawodniczki, które w większości grają w niemieckiej lidze. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, ale gramy u siebie, przed własną publicznością, i chcemy pokazać charakter. Jeżeli od pierwszych minut postawimy twarde warunki rywalkom, zagramy na wysokim poziomie, jestem pewna, że wygramy to spotkanie – twierdzi skrzydłowa reprezentacji Polski.

Zespół Szwajcarii od 2018 roku prowadzi Duńczyk Martin Albertsen. Aktualnie liderką jego reprezentacji jest Kerstin Kundig. Szwajcarki do Lubina przyleciały bez Lisy Frey, która tuż przed wylotem do Polski, doznała urazu stawu skokowego. Do składu Martina Albertsena wracają z kolei Daphne Gautschi i Pascale Wyder.

Bardzo się cieszę z tych dwóch powrotów – mówi Martin Albertsen. W ostatnich tygodniach obie zawodniczki rozegrały bardzo dobre mecze w Bundeslidze, a podczas treningów w Siggenthal udowodniły jaki wpływ mogą mieć na naszą grę. Polska jest stałym uczestnikiem Mistrzostw Europy, więc to dobry i ważny test dla mojego zespołu – kończy Duńczyk.

Biało-Czerwone w Lubinie zagrają po raz czwarty. Do tej pory dolnośląski parkiet był dla seniorek szczęśliwy. W październiku 2015 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet 2016, reprezentacja Polski pokonała Finlandię 29:12. We wrześniu 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2018 wygrała z reprezentacją Włoch 40:13. Największym sukcesem było jednak pokonanie silnej reprezentacji Serbii 6 czerwca 2019 roku 30:27.

Wszystkie spotkania kadry w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mecze Polek z wysokości trybun oglądało za każdym razem ponad trzy tysiące kibiców z różnych regionów naszego kraju. Regionalne Centrum Sportowe to na co dzień dom aktualnych Mistrzyń Polski – Zagłębia Lubin.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.15. Ceny wejściówek na mecz Polska-Szwajcaria przedstawiają się następująco:

  • normalny 30 zł
  • ulgowy 15 zł
  • grupowy 10 zł /opiekun wejście gratis/

Bilety można nabywać poprzez stronę zprp, a także eventim.pl.

Partnerem medialnym wydarzenia jest TVL i Radio Wrocław. Transmisję z meczu Polek przeprowadzi na żywo telewizja TVP Sport. Komentarz – Maciej Iwański, Karolina Semeniuk-Olchawa.

Gośćmi w studiu Grzegorza Chodkowskiego będą Anna Wysokińska i Joanna Obrusiewicz.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest