23 kwietnia 2022

Hiszpanki lepsze w rewanżu

Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet przegrała w rewanżu z Hiszpanią 23:17. W starciu numer dwa Polki były równorzędnym rywalem dla gospodyń tylko do 40 minuty.

Pierwsze dwie bramki były autorstwa Hiszpanek. Polki goniły wynik i robiły to całkiem skutecznie. Chwilę później już był remis i ten stan rzeczy trwał do końca pierwszej połowy. Do przerwy prowadziły rywalki, ale tylko jednym trafieniem /13:12/.

W drugiej połowie zdobywanie bramek w ekipie Biało-Czerwonych rozpoczęła Nikola Głębocka. Podopieczne Pawła Tetelewskiego do 38.minuty trafiały regularnie, i utrzymywały kontakt z Hiszpankami. Później niestety zanotowały okres słabszej gry, który świetnie wykorzystały gospodynie wychodząc na trzybramkowe prowadzenie /18:15/.

Konsekwentna gra Hiszpanek przełożyła się na powiększenie prowadzenia, na 10 minut przed końcem meczu, do 5 trafień. Polki goniły, ale tego wieczoru w Almerii miały za mało argumentów. Ostatecznie musiały uznać wyższość gospodyń przegrywając 23:17.

Dzisiaj możemy być zadowoleni tylko z pierwszej połowy. W drugiej popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów własnych, które były prezentem dla równo grających Hiszpanek. Nasze dzisiejsze rywalki otrzymały dziką kartę na Mistrzostwa Świata w Słowenii, więc być może w najbliższym czasie nadarzy się okazja do rewanżu. Na razie jest 1:1 – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec reprezentacji Polski. Oczywiście wynik nas nie zadowala, ale cieszę się, że zawodniczki, które wczoraj zagrały w mniejszym wymiarze, mam tutaj na myśli Karolinę Jureńczyk, Joannę Granicką i Michalinę Pastuszkę, mogły dzisiaj pograć dłużej – zakończył Tetelewski.

Najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji Polski w dwumeczu z Hiszpanią wybrano Julię Niewiadomską. Mecze w Almerii były elementem przygotowań młodzieżowej reprezentacji do zbliżających się Mistrzostw Świata w Słowenii. Polki w fazie grupowej zagrają z USA, Egiptem i Węgrami.

Hiszpania-Polska 23:17 /13:12/

Polska – Hypka, Suliga, Piotrowska – Niewiadomska 7, Kozioł 2, Barska 3, Kopańska 1, Jureńczyk 1, Głebocka 1, Świerżewska 1, Granicka 1, Pankowska, Jasińska, Pastuszka, Szczepanek, Grobelna.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest