24 maja 2022

Chorwaccy arbitrzy poprowadzą mecz Orlen Wisła Płock – Łomża Vive Kielce

Hit PGNiG Superligi, starcie pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce, poprowadzi para sędziowska Matija Gubica – Boris Milosevic. To jedni z najbardziej doświadczonych sędziów w świecie piłki ręcznej.

Finał sezonu PGNiG Superligi  zostanie rozegrany już dziś o godzinie 19:15 w płockiej Orlen Arenie. Spotkanie poprowadzi sędziowski duet z Chorwacji: Matija Gubica i Boris Milosevic. To jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych par sędziowskich EHF i IHF.

Chorwaccy sędziowie, w swojej ponad 23-letniej karierze, mają na koncie pracę przy najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprezach w Europie i na świecie. Duet sędziował na sześciu edycjach Mistrzostwa Świata i Mistrzostw Europy oraz ma za sobą pracę podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W okresie 2009-2021 para trzynaście razy z rzędu pracowała na najważniejszych imprezach w europejskiej i światowej piłce ręcznej.

W 2011 i 2013 roku chorwacka para była rozjemcami w meczach finałowych EHF Ligi Mistrzów Kobiet. W  latach 2010, 2012 i 2017 Matija Gubica i Boris Milosevic sędziowali również mecze FINAL 4 EHF Ligi Mistrzów Mężczyzn.

W 2019 i 2020 roku w konkursie organizowanym przez ceniony portal Handball-Planet.com, na podstawie opinii dziennikarzy zajmujących się piłką ręczną oraz kibiców z całego świata, para została wybrana Najlepszymi Sędziami Piłki Ręcznej na świecie.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest