6 lipca 2022

ME U16: Polskie juniorki lepsze od Szwajcarii

Zwycięstwem 23:18 nad Szwajcarią zakończył się pierwszy z dwóch środowych meczów na Otwartych Mistrzostwach Europy U16 polskich juniorek. Dziś o godz. 18:30 nasze panie zagrają ponownie. Tym razem z reprezentacją Czech.

Podopieczne Marka Jagodzińskiego zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w drugiej części spotkania. Pierwsza miała bardzo wyrównany przebieg i zakończyła się prowadzeniem Szwajcarii 10:8. Biało-Czerwone w tej części meczu nie rzadko doprowadzały do dobrych pozycji rzutowych, ale je marnowały. To zdecydowanie zmieniło się w drugiej odsłonie.

Polki wykorzystały pierwszy atak pozycyjny, i potrzebowały zaledwie dwóch minut, żeby na tablicy wyników ponownie był remis. Ważne bramki na początku drugiej połowy zdobywały Klaudia Krzymowska i Patrycja Chochoł. Duża lepsza skuteczność w drugiej odsłonie sprawiła, że w 37.minucie Biało-Czerwone prowadziły 17:13 /przyp. w Goeteborgu mecze rozgrywane są w czasie 2×25’/. Nie oddały tego prowadzenia już do końca spotkania.

Na 5.minut przed końcem przewaga nad rywalkami wynosiła aż 7 bramek /23:16/. Szwajcarki zdołały w końcówce lekko odrobić straty, ale to Polki cieszyły się z kolejnych punktów na szwedzkim turnieju. Za kilka godzin Biało-Czerwone zagrają kolejny mecz fazy głównej. O 18:30 rozpoczną starcie z reprezentacją Czech.

Polska – Szwajcaria 23:18 /8:10/

Polska – Berent, Cieślak – Mazurkiewicz 4, Kurlej 3, Jaroniec 2, Pawłowska 2, Chochoł 2, Chwojnicka 2, Niedziołka 2, Szczepanik 2, Krupa 1, Krzymowska 1, Grzesista 1, Pawlak 1, Parafian.