6 lipca 2022

ME U16: Polskie juniorki lepsze od Szwajcarii

Zwycięstwem 23:18 nad Szwajcarią zakończył się pierwszy z dwóch środowych meczów na Otwartych Mistrzostwach Europy U16 polskich juniorek. Dziś o godz. 18:30 nasze panie zagrają ponownie. Tym razem z reprezentacją Czech.

Podopieczne Marka Jagodzińskiego zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w drugiej części spotkania. Pierwsza miała bardzo wyrównany przebieg i zakończyła się prowadzeniem Szwajcarii 10:8. Biało-Czerwone w tej części meczu nie rzadko doprowadzały do dobrych pozycji rzutowych, ale je marnowały. To zdecydowanie zmieniło się w drugiej odsłonie.

Polki wykorzystały pierwszy atak pozycyjny, i potrzebowały zaledwie dwóch minut, żeby na tablicy wyników ponownie był remis. Ważne bramki na początku drugiej połowy zdobywały Klaudia Krzymowska i Patrycja Chochoł. Duża lepsza skuteczność w drugiej odsłonie sprawiła, że w 37.minucie Biało-Czerwone prowadziły 17:13 /przyp. w Goeteborgu mecze rozgrywane są w czasie 2×25’/. Nie oddały tego prowadzenia już do końca spotkania.

Na 5.minut przed końcem przewaga nad rywalkami wynosiła aż 7 bramek /23:16/. Szwajcarki zdołały w końcówce lekko odrobić straty, ale to Polki cieszyły się z kolejnych punktów na szwedzkim turnieju. Za kilka godzin Biało-Czerwone zagrają kolejny mecz fazy głównej. O 18:30 rozpoczną starcie z reprezentacją Czech.

fot. Piotr Świgoń

Polska – Szwajcaria 23:18 /8:10/

Polska – Berent, Cieślak – Mazurkiewicz 4, Kurlej 3, Jaroniec 2, Pawłowska 2, Chochoł 2, Chwojnicka 2, Niedziołka 2, Szczepanik 2, Krupa 1, Krzymowska 1, Grzesista 1, Pawlak 1, Parafian.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest