7 lipca 2022

Reprezentacje Polski mają nowego team managera

Były rozgrywający Torus Wybrzeża Gdańsk Jacek Sulej został nowym team managerem reprezentacji Polski. 36-latek będzie współtworzył sztab szkoleniowy zarówno Arne Senstada jak i Patryka Rombla.

Jacek Sulej jest wychowankiem MTS-u Kwidzyn, ale większość swojej kariery reprezentował barwy klubów z Gdańska. Po upadku AZS-u AWFiS Gdańsk, rozgrywający pozostał w tym mieście i był częścią drużyny SHC Wybrzeże Gdańsk, która w sezonie 2010/11 rozpoczęła grę w najniższej klasie rozgrywkowej. Od tego czasu zdobył niemal 450 bramek w prawie 300 meczach na trzech ligowych szczeblach.

Miniony sezon 2021/2022 był jego ostatnim. Tuż po zakończeniu PGNiG Superligi świeżo upieczony team manager na pytania dziennikarzy o najbliższą przyszłość odpowiadał:

Na razie nie planuję żadnej gry, ale zobaczymy co życie przyniesie. Wszystko jest w trakcie, jeśli chodzi o moją przyszłość. Teraz chcę trochę odpocząć i wyjechać z rodziną na wakacje. Po nich będę myślał, co dalej.

Dziś wiemy, że Jacek Sulej do starej roli już nie wróci choć nieuniknione, że fotoreporterzy uchywycą nowego członka obu sztabów szkoleniowych na parkiecie. Nowe wyzwania w życiu byłego już piłkarza ręcznego pojawiły się dość szybko.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego telefonu, ale nie ukrywam, że cieszy mnie nowa funkcja, bo w pewien sposób zostaje przy piłce ręcznej, która przez ostatnie lata była dużą częścią nie tylko mojego życia, ale także mojej rodziny – mówi nowy pracownik Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jeśli miałbym o sobie coś powiedzieć, to z pewnością bardzo lubię i dobrze odnajduję się w nowych wyzwaniach. Moje nowe stanowisko z pewnością będzie w nie bogate. Chociażby fakt współpracy z kobietami. W przeszłości nie miałem takiej okazji, ale jestem pewien, że z dziewczynami znajdziemy wspólny język – kończy Sulej.

Nowy team manager pracę w Związku Piłki Ręcznej w Polsce rozpoczął 7.lipca. Na obecną chwilę przechodzi szkolenie, a w pracy zamelduje się już we wrześniu na zgrupowaniu reprezentacji Polski kobiet.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest