7 lipca 2022

ME U16: Hiszpanki za mocne

Reprezentacja Polski juniorek młodszych uległa Hiszpanii 12:22 i straciła szansę na pierwszą czwórkę Otwartych Mistrzostw Europy U16. Biało-Czerwone jutro powalczą o miejsce 5.

Hiszpanki były ostatnim przeciwnikiem Polek w fazie głównej szwedzkiego turnieju. Zwycięstwo oznaczało awans do najlepszej czwórki i szansę na brązowy medal tej imprezy. Niestety rywalki okazały się za mocne dla podopiecznych trenera Marka Jagodzińskiego.

Poranne spotkanie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando mocnej Hiszpanii. Polki pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 7 minucie. Ofensywna i agresywna obrona rywalek sprawiała naszym juniorkom sporo problemów. Mocniejsze fizycznie przeciwniczki już w pierwszej połowie wypracowały sobie bezpieczną przewagę i kontrolowały przebieg spotkania. Biało-Czerwone ambitnie walczyły do ostatniej minuty, ale zdecydowanie musiały uznać wyższość dzisiejszych przeciwniczek.

Porażka z reprezentacją Hiszpanii sprawiła, że Polki jutro powalczą o miejsce 5. Ostatni mecz na otwartych Mistrzostwach Europy U16 w Goeteborgu Polska rozpocznie o godzinie 16:00. Ich rywalem będzie reprezentacja Niderlandów. Mecz można oglądać na żywo na oficjalnej platformie streamingowej europejskiej federacji EHFTV.