8 lipca 2022

Reprezentacje Polski w piłce ręcznej plażowej w Pradze

7. lipca cztery reprezentacje Polski w piłce ręcznej plażowej rozpoczęły ważne zawody w Pradze. Kadra U16 kobiet i mężczyzn rywalizuje w Beach EHF Euro 2022. Z kolei seniorki i seniorzy w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Awans do przyszłorocznego czempionatu Starego Kontynentu w Portugalii wywalczy dziewięć drużyn kobiecych oraz dziesięć męskich. Polki, turniej w stolicy Czech, rozpoczęły od dwóch zwycięstw. Spotkanie z Rumunią i Turcją wygrały pewnie 2:0.

W grupie B, w której znalazły się Biało-Czerwone zagrają jeszcze ze Słowacją i Chorwacją. Aktualnie podopieczne Marka Karpińskiego i Karoliny Pedy są liderem swojej grupy. Awans uzyskają 4 pierwsze zespoły.

fot. Jozo Cabraja

Gorzej poszło naszym seniorom, którzy po serii shoot outów przegrali oba mecze 1:2. Dziś Polaków czekają dwa bardzo ważne spotkania. Pierwszym rywalem będzie gospodarz turnieju reprezentacja Czech, następnie Szwecja. Ostatnim rywalem w fazie grupowej będą Niemcy.

W Mistrzostwach Europy do lat 16 pierwszy dzień turnieju również lepiej rozpoczęły kobiety. Biało-Czerwone pokonały Rumunki 2:0. Juniorzy z kolei na inaugurację ulegli reprezentacji Trzech Koron po serii shoot outów 1:2, a w meczu numer dwa przegrali 0:2 z Norwegią. Dziś zmierzą się z reprezentacją Węgier.

fot. Jozo Cabraja

Wszystkie mecze reprezentacji Polski można śledzić na oficjalnej platformie streamingowej Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej EHFTV.

Harmonogram meczów reprezentacji Polski /8.07/

Wyniki pierwszego dnia rywalizacji w Pradze /7.07/

Beach EHF EURO U16 2022

EHF Beach Handball Championship 2022

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest