30 lipca 2022

Izrael zrewanżował się Biało-Czerwonym

W drugim towarzyskim spotkaniu kadry M2004 z Izraelem, który rozegrano w Pruszkowie, Biało-Czerwoni ulegli gościom 27:28. Dzień wcześniej Polacy wygrali 35:29. Mecze z Izraelem były ostatnim etapem przygotowań do Mistrzostw Europy w Czarnogórze, które startują już 4. sierpnia.

Od pierwszych minut rewanżowego spotkania oglądaliśmy bardzo wyrównaną grę i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi. Dopiero pod koniec pierwszej połowy, od stanu 9:10, byliśmy świadkami zdecydowanie lepszego fragmentu Biało-Czerwonych, którzy już po kilku minutach odrobili jednobramkową stratę i wyszli na prowadzenie 14:11. Jeszcze przed przerwą Izrael zdołał nieco zniwelować straty i pierwsza część spotkania zakończyła się minimalnym prowadzeniem Polski 14:13.

W drugiej odsłonie ponownie oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, jednak to nasza drużyna utrzymywała nieznaczne prowadzenie. Na 5 minut przed końcem spotkania Biało-Czerwoni prowadzili jeszcze dwiema bramkami (26:24) i wtedy właśnie przyszedł słabszy moment gry, po którym to goście wyszli na prowadzenie. (26:28). Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkową porażką naszego zespołu 27:28.

Polska – Izrael  27:28 (14:13).

Polska – Pieńkowski, Szczepanik, Ciupa – Kamiński 6, Welcz 5, Wasiak 4, Tokarz 3, Mielczarski 2, Koc 2, Wierzbicki 1, Sarnowski 1, Rybarczyk 1, Curzytek 1, Kozłowski 1, Jaworski, Sladkowski, Marchewka,