4 sierpnia 2022

EHF EURO U18: Zły początek polskich juniorów

Reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej mężczyzn przegrała na inaugurację EHF Euro U18 z Islandią 38:25. Jutro o godzinie 14:00 Biało-Czerwoni zagrają z Niemcami.

Pierwsze minuty spotkania należały do rywali. Islandia zaproponowała Polakom bardzo szybki handball, i mimo kilku strat prowadziła w 8.minucie 5:2. Biało-Czerwoni szukali gry z obrotowym, ale podania adresowane do Jakuba Sladkowskiego padały łupem Islandczyków. W 11 minucie Polacy przeprowadzili cenną akcje wznowienia gry od środka, ale rzutu karnego wywalczonego przez Jakuba Tokarza nie zamienił na bramkę Patryk Wasiak.

Na pocieszenie juniorom została tylko gra w przewadze, ale podopieczni Rafała Bernackiego szansę w pierwszej i kolejnej akcji zmarnowali. Co gorsze Islandia fragment gry w osłabieniu wygrała 2:0 i już w pierwszym kwadrancie meczu wypracowała sobie pięciobramkowe prowadzenie /10:5/.

Szkoleniowiec naszej kadry poprosił o czas, dokonał zmian, ale nie przyniosło to efektu w postaci bramek. Niemoc Polaków w ofensywie przełamał w 18.minucie Jakub Welcz, mimo to rywale cały czas utrzymywali dystans pięciu bramek. Taki stan rzeczy trwał do 26 minuty. Końcówkę pierwszej połowy, a konkretnie ostatnie cztery minuty Islandczycy zagrali koncertow, a w całej pierwszej połowie zanotowali 69% skuteczność w ofensywie. Polacy w tym elemencie byli słabsi blisko o 30%.

W drugiej połowie Biało-Czerwoni rzucili się do odrabiania strat. Pierwszą bramkę zdobył Sladkowski, ale droga do remisu była bardzo daleka, zwłaszcza że rywal kontynuował skuteczną grę w ataku. W 40.minucie po szybkiej akcji Polaków i bramce Sladkowskiego przewaga Islandii zmalała do 6.bramek. Duża w tym zasługa Bartosza Szczepanika, który obronił kilka piłek m.in. setkę przy stanie 25:18.

Ambitny zryw w pierwszym kwadransie drugiej połowy był wszystkim na co tego dnia było stać naszych juniorów.  Na 10.minut przed końcem spotkania Islandia ponownie prowadziła wysoko i kontrolowała przebieg meczu ostatecznie wygrywając 38:25.

Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w meczu z Islandią został wybrany Oliwier Kamiński.

Islandia – Polska 38:25 /20:11/

Polska – Pieńkowski, Szczepanik – Kamiński 5, Sladkowski4, Wątroba 3, Wasiak 2, Koc 2, Welcz 2, Curzytek 2, Mielczarski 2, Kozłowski 1, Rybarczyk, Jaworski, Marchewka, Wierzbicki

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest