10 sierpnia 2022

Porażka Biało-Czerwonych z Czarnogórą

Juniorska reprezentacja Polski przegrała z Czarnogórą 27:30 podczas Mistrzostw Europy U18. Porażka z gospodarzami turnieju sprawiła, że Biało-Czerwoni w kolejnej części turnieju zagrają o miejsca 13-16.

Od pierwszych minut obserwowaliśmy w Podgoricy bardzo wyrównane spotkanie, gdzie przez większą część pierwszej odsłony gry utrzymywał się wynik remisowy. Tuż przed przerwą Biało-Czerwoni włączyli jednak drugi bieg i w kilka minut odwrócili wynik z 12:14 na 17:14. Ostatecznie Polacy zeszli do szatni prowadząc nad gospodarzami 17:15.

Po przerwie podopieczni Rafała Bernackiego starali się utrzymywać bezpieczne prowadzenie, jednak przy stanie 24:21 obserwowaliśmy słabszy moment gry Biało-Czerwonych, który skrzętnie wykorzystali gospodarze doprowadzając do remisu. Od tej pory oba zespoły zmieniały się na jednobramkowym prowadzeniu w meczu. Niestety przy stanie 27:27 rywale zagrali dobrą końcówkę i po trzech trafieniach z rzędu to rywale mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

MVP spotkania w reprezentacji Polski został bramkarz Sebastian Pieńkowski.

Polska – Czarnogóra 27:30 (17:15)

Polska – Pieńkowski, Ciupa – Kamiński 6, Sladkowski 5, Mielczarski 5, Wasiak 4, Welcz 3, Marchewka 3, Wierzbicki 1, Rybarczyk, Jaworski, Koc, Tokarz, Wątroba, Curzytek, Hornik