14 września 2022

Zwycięstwo Łomży Industrii na inaugurację Ligi Mistrzów

Zwycięstwem Łomży Industrii Kielce zakończyło się spotkanie inaugurujące rozgrywki Machineseek Champions League. Mistrz Polski okazał się lepszy od HBC Nantes o 7 bramek /40:33/.

Kielczanie perfekcyjnie rozpoczęli spotkanie z wicemistrzem Francji. Mateusz Kornecki dobrze wszedł w mecz notując dobre interwencje, z kolei pod bramką rywala koncertowo grał Igor Karacić i Szymon Sićko. W 10 minucie gospodarze prowadzili 9:3. Po pierwszym kwadransie Talant Dujszebajew standardowo wymienił całą siódemkę graczy. Nie wpłynęło to w żadnym stopniu na pogorszenie poziomu spotkania. Nie pomógł czas wzięty przez Dimitriego Fleurance. Nantes przez większość pierwszej połowy była w cieniu mistrzów Polski. Podopieczni Talanta Dujszebajewa miewali gorsze momenty, ale nawet na chwilę nie pozwolili zbliżyć się rywalom na mniej niż trzy bramki. Do szatni na przerwę kielczanie zeszli z zapasem pięciu bramek zdobywając ich w przeciągu 30. minut aż 23.

Drugą połowę Łomża rozpoczęła równie dobrze jak pierwsze minuty spotkania. Dwa trafienia Dylana Nahi i znakomitego w tym spotkaniu Karacicia sprawiły, że kielczanie w krótkim czasie zbudowali sobie przewagę siedmiu trafień. Znakomicie funkcjonowała współpraca rozgrywających z kieleckimi obrotowymi. Nicolas Tournat i Arstem Karalek w całym spotkaniu nie pomylili się ani razu. Zresztą statystyki pozostałych zawodników Łomży Industrii Kielce po spotkaniu z HBC Nantes były imponujące. Na kwadrans przed końcem meczu było jasne, że Mistrz Polski rozpocznie tegoroczny sezon Ligi Mistrzów od wysokiego zwycięstwa. Autorem ostatniego trafienia dla gospodarzy w 57 minucie był Sićko, a Łomża wygrała spotkanie z HBC Nantes 40:33.

Łomża Industria Kielce – HBC Nantes 40:33 /23:18/

Łomża Industria Kielce – Wolff, Kornecki – Sićko 5, Tournat 5, Karacić 5, Dujszebajew D. 5, Moryto 5, Karalek 4, Nahi 4, Thrastarson 2, Remili 2, Sanchez 1, Konkoud 1, Dujszebajew A. 1