30 września 2022

Drugie zwycięstwo Płocka w Lidze Mistrzów

Drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów zanotowali wicemistrzowie Polski. Po porażce w Paryżu tym razem Orlen Wisła Płock okazała się lepsza od mistrza Danii – GOG Gudme.

Nafciarze nie najlepiej rozpoczęli wczorajsze spotkanie. Kiepski początek sprawił, że w 7. minucie podopieczni Xaviego Sabate przegrywali z Duńczykami 2:5 a płoccy kibice mogli podziwiać piękne bramki z podłoża Mortena Olsena. Na szczęście był to jedyny tak słaby okres w grze gospodarzy. Wicemistrzowie Polski z każdą kolejną minutą grali agresywniej w obronie i skuteczniej w ataku. To w 11. minucie zapewniło im remis, a chwilę później po trafieniu Pereza Arce prowadzenie. Do końca pierwszej połowy tablica wyników jeszcze raz pokazała remis /10:10/. Więcej takich zagrożeń Nafciarze w tym spotkaniu nie doświadczyli. Do szatni zeszli z zapasem trzech bramek.

Po przerwie szybko zrobiło się 19:14. Wiślacy kontynuowali dobrą grę w defensywie i cały czas utrzymywali rywala na dystans trzech, czterech trafień. Gdyby nie skuteczne interwencje Tobiasa Thulina Nafciarze z cała pewnością mogli kontrolować mecz z jeszcze większym buforem bezpieczeństwa. Szwed w Orlen Arenie rozegrał całkiem solidne zawody notując 36% skuteczność. Ciekawie zrobiło się jeszcze w 50. minucie kiedy goście wykorzystali krótki przestój Wiślaków zmniejszając straty do dwóch trafień /24:22/. Wówczas o czas poprosił Xavi Sabate, a po nim wszystko wróciło do normy. Pomógł w tym również Kristian Pilipović zatrzymując z linii siedmiu metrów Jerrego Tolbringa.

W 58. minucie wszystko było jasne. Kolejne trafienia najskuteczniejszego w tym spotkaniu Nafciarza Tina Lucina sprawiły, że wicemistrzowie Polski mogli celebrować drugie zwycięstwo na europejskich salonach. Kolejnym rywalem Orlen Wisły Płock będzie S.C. Magdeburg. Płocczanie ten mecz zagrają na wyjeździe 6.października o godzinie 18:45.

Rozgrywki Ligi Mistrzów można oglądać na żywo na antenie Eurosport i w Eurosport Player.

Orlen WIsła Płock – GOG 31:27 (17:14)

Orlen Wisła Płock: Pilipović – Lucin 7, Kosorotov 5, Zhytnikov 4, Daszek 1, Piroch 4, Serdio 3, Susnja 1, Sarmiento 1, Krajewski 2, Perez Arce 3, Terzić, Dawydzik, Mihić 1, Daszek 1.