10 listopada 2022

Koniec Euro dla Polek

Reprezentacja Polski kobiet zakończyła udział w Mistrzostwach Europy. Zwycięstwo Hiszpanek z Niemkami 23:21 wyeliminowało Biało-Czerwone z dalszej fazy turnieju.

W trzecim meczu fazy grupowej drużyna Arne Senstada uległa Czarnogórze 23:26. To oznaczało, że o awansie do fazy głównej zdecyduje wynik ostatniego meczu w grupie D pomiędzy Hiszpanią i Niemkami. Każde zwycięstwo Hiszpanek wyższe niż 23:20 komplikowało sytuację Polek. Taki wynik zegar w hali Moraca pokazał w 58.minucie meczu.

Będące pod ścianą Hiszpanki od pierwszych minut rzuciły się do walki. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana,
i zakończyła się minimalnym prowadzeniem “Las Guerreras” /11:10./ Po przerwie lepiej zaczęły Hiszpanki wychodząc na dwubramkowe prowadzenie, powiększając je do czterech trafień w 52 minucie.

Przy stanie 23:20 dla Hiszpanii Maitane Echeverria po przejęciu przez jej zespół posiadanie piłki wyrzuciła ją w sposób nie do końca świadczący o chęci zdobycia bramki. Z prezentu hiszpańskiej skrzydłowej skorzystały Niemki, które dorzuciły 21 bramkę.

Taki wynik sprawił, że trzy drużyny w grupie D zakończyły fazę grupową z dwoma punktami i do wyłonienia awansu będzie potrzebna mała tabela. W niej Polki miały najsłabszy bilans, i to one odpadły z turnieju. Do fazy głównej awansowały Czarnogóra 4 pkt, Hiszpania 2 pkt i Niemcy 0 pkt.

Podopiecznym Arne Senstada do awansu zabrakło jednej bramki…