3 lutego 2023

Liga Centralna rozpoczęła rundę rewanżową

Meczem Warmii Energii Olsztyn z Autoinwest Żukowo rozpoczęliśmy rundę rewanżową w rozgrywkach Ligi Centralnej. W najbliższy weekend odbędą się kolejne spotkania.

14 kolejka okazała się szczęśliwa dla gości z Żukowa. Drużyna Szymona Biernackiego pokonała na wyjeździe 34:27 czerwoną latarnie obecnego sezonu – olsztyńską Warmię. Spotkanie było niezwykle zacięte, i choć częściej na prowadzeniu byli goście, to pierwsza połowa zakończyła się remisem po 15.

Po przerwie pierwsze 10.minut było na kontakcie, ale chwilę później dobry okres gry zanotował Autoinwest, dzięki czemu w 43. minucie prowadził 23:18. Warmia szukała sposobu na ponowny kontakt, ale najbliżej była w 53. minucie redukując straty do trzech bramek. Końcówka należała jednak do gości z Żukowa, i to oni zainkasowali komplet punktów.

W sobotę 14 kolejkę zapoczątkuje o godz. 16:00 mecz Nielby Wągrowiec z SRS Przemyśl. Godzinę później Olimpia Medex podejmie na własnym parkiecie Stal Mielec. Ostatnie dwa sobotnie mecze rozpoczną się o godzinie 18:00. Wicelider KPR Legionowo zagra z Anilaną Łódź, a w Zamościu Padwa będzie gospodarzem spotkania z MKS Wieluń.

Rundę rewanżową zakończy niedzielne starcie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Stalą Gorzów. Ostatni mecz 14. kolejki pomiędzy Sosnowcem a liderem rozgrywek AZS AWF Białą Podlaską rozegrany zostanie 9 marca o godz. 18:00. Rozgrywki Ligi Centralnej można śledzić na żywo na platformie streamingowej insports.tv.