22 maja 2023

Dwumecz barażowy o udział w PGNiG Superlidze Mężczyzn

Do Działu Organizacji Rozgrywek Związku Piłki Ręcznej w Polsce wpłynęło oświadczenie drużyny klubu Handball Stal Mielec S.A. o uczestnictwie w rozgrywkach klasy wyższej w przypadku uzyskania awansu do nich.

W związku z powyższym dwumecz barażowy odbędzie się pomiędzy przedostatnim zespołem PGNiG Superligi MKS Zagłębie Lubin i drugą drużyną Ligi Centralnej Handball Stal Mielec. Gospodarzem pierwszego meczu będzie Handball Stal Mielec. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 27 maja o godz. 15:00. Cztery dni później, we środę, 31 maja o godz. 18:00 odbędzie się mecz rewanżowy w Lubinie.

Obydwa mecze będą transmitowane za pośrednictwem platformy emocje.tv. Wszyscy, którzy mają aktywny pakiet HANDBALL na miesiąc maj będą mogli obejrzeć mecze barażowe. Istnieje również możliwość wykupienia 24h dostępu do serwisu w aplikacji mobilnej emocje.tv.

Zawody o których mowa powyżej mogą zakończyć się remisem i nie przeprowadza się dogrywki, ale w przypadku:
1) remisu w pierwszych zawodach, to drugie zawody muszą zakończyć się zwycięstwem jednej z drużyn, a w przypadku ponownego remisu, niezależnie od wyniku, o wyłonieniu zwycięzcy w dwumeczu decydować będą rzuty karne;
2) jeśli każda drużyna odniesie po jednym zwycięstwie, o wyłonieniu zwycięzcy w dwumeczu decydować będzie większa dodatnia różnica bramek z obu zawodów, a gdy wynosi ona zero „0”, to zarządza się rzuty karne.

W rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn w sezonie 2023/2024 weźmie udział drużyna, która uzyska prawo sportowego awansu oraz spełni kryteria licencyjne PGNiG Superligi mężczyzn.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest