14 czerwca 2023

Igrzyska Europejskie zbliżają się wielkimi krokami

W dniach 20 czerwca – 2 lipca odbędą się Igrzyska Europejskie. Gospodarzami imprezy są Województwo Małopolskie oraz Miasto Kraków. Zawody odbędą się w następujących miastach Małopolski: Kraków, Tarnów, Krynica Zdrój, Zakopane, Nowy Targ, Nowy Sącz, Oświęcim, Myślenice oraz Krzeszowice.

Oczywiście oczy wszystkich fanów piłki ręcznej plażowej zwrócone będą na Tarnów, bo to tam będzie się toczyć rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny w turnieju piłki ręcznej plażowej (20-22.06.). W zawodach oczywiście wezmą udział Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn.

Polki trafiły do grupy A, gdzie zmierzą się z Hiszpankami, Dunkami oraz Norweżkami. W meczu otwarcia Polki czeka rywalizacja z Norwegią, czyli piątą drużyną tegorocznych Mistrzostw Europy. W drugim spotkaniu nasze zawodniczki dużo łatwiej mieć nie będą, gdyż zmierzą się Danią, a więc siódmą siłą ostatnich Mistrzostw Starego Kontynentu. W ostatnim meczu grupowym Polki będą miały szansę na zrewanżowanie się Hiszpanii za pechową porażkę 1:2 podczas niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy, ale warto pamiętać, że Hiszpania na ME w Nazare zdobyła brązowe medale. Nasza reprezentacja, co prawda zajęła dopiero 12. miejsce na ME, ale dziewczyny dysponują dużym potencjałem i do awansu do najlepszej ósemki zabrakło im odrobiny szczęścia. Nasza drużyna jest ciekawą mieszanką młodości z doświadczeniem, a atut własnej publiczności może sprawić, że nasze reprezentantki pokuszą się o sprawienie niespodzianki. Sporym atutem naszej drużyny są skrzydłowe Alicja Ślęzak oraz Ewa Nowicka, które błyszczały podczas ostatnich Mistrzostw Europy, będąc najlepiej punktującymi w naszej drużynie. Reprezentację poprowadzi duet Marek Karpiński – Karolina Peda, a więc ludzie o ogromnym doświadczeniu szkoleniowym.

Polacy zaś trafili do grupy B i co ciekawe, także rywalizować będą z tymi samymi reprezentacjami, co Polki. Na rozpoczęcie rozgrywek Biało-Czerwoni zmierzą się z Danią, która na ostatnich Mistrzostwach Europy zdobyła brązowy medal. Następnie naszą drużynę czeka starcie z Hiszpanią (5. miejsce na ME 2023), a na sam koniec Polacy powalczą z Norwegią, która zakończyła rywalizację na ME na szóstym miejscu. Starcie z Norwegami będzie dla naszych zawodników szansą na rewanż za porażkę 1:2 z tą reprezentacją na ME. Polacy, podobnie jak Polki w Nazare zajęli dopiero 12. miejsce, ale to wcale nie znaczy, że są bez szans na sprawienie niespodzianki, tym bardziej, że zagrają przed własną publicznością. W naszej drużynie jest kilku doświadczonych zawodników, trochę młodości i bardzo dużo ambicji. Sporo zależy od dyspozycji Bartka Wojdaka, czy Filipa Kopra, którzy byli najlepszymi strzelcami naszej drużyny na Mistrzostwach Europy. Trenerem reprezentacji jest Jarosław Knopik, który od lat jest bardzo mocno związany z piłką ręczną plażową.

Liczymy, że obie nasze reprezentacje powalczą o sprawienie niespodzianki, a emocje i walka do samego końca są gwarantowane.

Bilety są dostępne na stronie – TUTAJ.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest