24 lipca 2023

EYOF U17: Wygrana Polek z Norwegią

Po zaciętej rywalizacji Biało-Czerwone na początek zmagań w European Youth Olympic Festival pokonały Norwegię 24:21.

W pierwszym meczu podczas European Youth Olympic Festival reprezentacja Polski juniorek zmierzyła się z Norwegią. Spotkanie rozpoczęło się od serii nieudanych ataków po obu stronach parkietu. W 3. minucie meczu padła pierwsza bramka i nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Podopieczne Marka Jagodzińskiego ustawiły mocną defensywę, przez którą nie mogły przebić się rywalki. Polki budowały swoje prowadzenie, a reprezentacja Norwegii notowała kolejne błędy w ataku. Dzięki dobrej obronie nasza przewaga systematycznie powiększała się, a bramkę na 5:0 dla reprezentacji Polski zdobyła Julia Grzesista. Kapitalnie w naszej bramce spisywała się Nina Smelcerz, którą dopiero w 10. minucie po raz pierwszy w meczu pokonały rywalki.

Po świetnym początku spotkania w wykonaniu naszego zespołu pod koniec pierwszej połowy Polki zanotowały przestój w ataku, a przeciwniczki odrabiały straty. Gra stała się bardziej wyrównana i coraz lepiej radzili sobie na boisku Norweżki, którym udało się doprowadzić do remisu. Biało-Czerwone nie zdołały utrzymać wypracowanej przewagi i do szatni schodziły ostatecznie minimalnie, przegrywając 11:12.

Po zmianie stron w naszej bramce nastąpiła zmiana i bardzo ważne interwencje notowała Kinga Berent. W drugiej połowie rywalizacja była bardziej wyrównana i gra odbywała się  na zasadzie “bramka za bramkę”. W 40. minucie po nieudanym ataku Polek, rywalki wykorzystały kontratak i podwyższyły prowadzenie na 16:14.

Dziesięć minut przed zakończeniem Biało-Czerwone wyszły na dwie bramki przewagi, której nie dały już sobie wyrwać do samego końca. Reprezentacja Norwegii walczyła do ostatniej minuty, ale zawodniczkom nie udało się już odwrócić losów tego meczu i z wygranej cieszyła się nasza drużyna.

Norwegia – Polska 21:24 (12:11)