17 września 2023

Było ciekawie w 2. kolejce Ligi Centralnej mężczyzn!

Rzuty karne w Mielcu, aż 81 bramek w meczu w Żukowie, wysoka wygrana SMS ZPRP Kielce, a co jeszcze działo się w 2. Kolejce Ligi Centralnej?

W pierwszym meczu 2. kolejki Ligi Centralnej Handball Stal Mielec podejmowało CKS Jurand Ciechanów. Od samego początku meczu rywalizacja była bardzo zacięta i gra odbywała się na zasadzie “cios za cios”. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować kilkubramkowej przewagi. Dopiero pod koniec pierwszej połowy mielczanie odskoczyli rywalom na trzy trafienia i schodzili do szatni, prowadząc 17:14. Po zmianie stron CKS Jurand Ciechanów błyskawicznie doprowadził do remisu i do samego końca oglądaliśmy wyrównany pojedynek. Po sześćdziesięciu minutach walki tablica wyników pokazywała 26:26 i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne, w których lepiej poradzili sobie zawodnicy CKS Jurand Ciechanów (4:1).

Koncert strzelecki mogliśmy oglądać w Żukowie, gdzie miejscowy KPR Autoinwest zmierzył się z Siódemka Miedź Huras Legnica. Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę w spotkaniu i z każdą kolejną minutą powiększali swoje prowadzenie. Po trzydziestu minutach KPR zbudował osiem bramek różnicy (24:16). Natomiast w drugiej części meczu Siódemka Miedź Huras Legnica wyszła na parkiet odmieniona i pokazała ducha walki. Goście popełniali mniej błędów i poprawili swoją skuteczność, odrabiając konsekwentnie straty. Końcówka meczu była bardzo nerwowa i jeszcze minutę przed zakończeniem drużyna gości przegrywała już tylko 37:38. Ostatecznie KPR Autoinwest Żukowo nie dał sobie wyrwać zwycięstwa i mecz zakończył się wynikiem 41:40 na korzyść gospodarzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem w spotkaniu był Grzegorz Dorsz- autor 12 trafień.

Z wysokiego i pierwszego zwycięstwa w tym sezonie mogła cieszyć się drużyna SMS ZPRP Kielce, która pokonała u siebie Zagłębie Handball Team Sosnowiec 36:28. Pierwsza część meczu była wyrównana i zakończyła się jednobrakowym prowadzeniem gospodarzy (19:18), ale po zmianie stron pełną kontrolę w meczu przejęli zawodnicy z Kielc. Po raz pierwszy wygraną w tym sezonie zanotował również MKS Nielba Wągrowiec, zwyciężając u siebie z MKS-em Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 29:24.

W tej kolejce drugą drużyną, która zdobyła komplet punktów na wyjeździe był Śląsk Wrocław Handball, który wygrał z Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 22:19 i aktualnie jest liderem w tabeli. Kolejne zwycięstwo w tym sezonie odnieśli także zawodnicy Budimex Stal Gorzów, którzy byli górą w meczu z Sandra Spa Pogoń Szczecin (31:25).

AKPR AZS AWF Biała Podlaska rozpoczął rozgrywki od pokonania u siebie KPR-u Padwa Zamość 24:22. Zespół z Białej Podlaski w poprzedniej kolejce pauzował, więc dla zawodników AKPR był to pierwszy mecz w tym sezonie.

Wyniki wszystkich meczów 2. kolejki Ligi Centralnej mężczyzn:

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest