4 stycznia 2024

M. Lijewski: Dobre momenty były, ale mecz z Hiszpanią to dzwonek ostrzegawczy

Selekcjoner reprezentacji Polski Marcin Lijewski i bramkarz Jakub Skrzyniarz skomentowali przegraną Biało-Czerwonych z Hiszpanią (25:31) na inaugurację towarzyskiego turnieju w Granollers. “Mieliśmy dobre momenty w obronie, ale ten mecz to dzwonek ostrzegawczy, że na mistrzostwach Europy zawsze trzeba grać na sto procent” – mówi trener Polaków.

Reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią na start towarzyskiego turnieju w Granollers w ramach przygotowań do udziału w Mistrzostwach Europy 2024. Biało-Czerwoni bardzo długo dotrzymywali kroku utytułowanym rywalom, prowadząc do przerwy wynikiem 13:12. Gospodarze wysoką przewagę wypracowali dopiero w ostatnim fragmencie meczu. Najlepszym zawodnikiem meczu w polskich barwach wybrano Jakuba Skrzyniarza (RELACJA).

To właśnie bramkarz Biało-Czerwonych oraz selekcjoner Marcin Lijewski skomentowali czwartkowe spotkanie.

Marcin Lijewski: To był trochę śpiący mecz, jak cały nasz dzisiejszy dzień. Mieliśmy dobre momenty gry w obronie, w pierwszej połowie bardzo dobrze bronił Jakub Skrzyniarz, co nas trzymało przy życiu. W drugiej części próbowaliśmy różnych ustawień w obronie, ale widzimy, że podstawowy wariant z Bartłomiejem Bisem najlepiej zdaje egzamin. W drugiej połowie za to jakby nas nie było. To dla nas mocny dzwonek ostrzegawczy, że na mistrzostwach trzeba zawsze grać na 100 procent. Brakuje nam jeszcze trochę konsekwencji. Stara handballowa prawda jest taka, że tak dobrze jak będziesz grał w obronie, tak będziesz grał w ataku. Tego nam zabrakło zwłaszcza po przerwie.

Jakub Skrzyniarz: Dziękuję za miłe słowa odnośnie mojego występu, ale nigdy nie jestem do końca zadowolony, bo zawsze mogłem zrobić coś lepiej. Patrzę też na wynik, a jako zespół przegrywamy i wygrywamy razem. Pierwsza połowa, mimo naszych błędów, była dobra. Prowadziliśmy do przerwy. W drugiej części w naszym ataku pojawiło się więcej błędów, przez co Hiszpania nas przycisnęła i wyprowadziła wiele kontrataków. Ostatecznie przegrywamy dziś sześcioma bramkami, ale jutro też czeka nas dobry i ważny mecz z Serbią. Wciąż chcemy się zgrywać i walczyć w każdym meczu.