21 marca 2024

Znamy rywali Polaków w el. Mistrzostw Europy 2026!

Portugalia, Rumunia oraz Izrael będą rywalami reprezentacji Polski mężczyzn w eliminacjach turnieju EHF EURO 2026. Pierwsza kolejka gier zaplanowana jest na początek listopada tego roku.

Turniej EHF EURO 2026 będzie siedemnastą edycją mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn i odbędzie się w terminie od 15 stycznia do 1 lutego 2026 roku. W imprezie udział wezmą 24 drużyny. Pewni swojego miejsca są gospodarze – Duńczycy, Norwegowie i Szwedzi – a także obrońcy tytułu, czyli Francuzi.

Pozostałych 20 uczestników EURO wyłonią kwalifikacje. O przepustkę na turniej walczyć będą 32 drużyny. Zmagania eliminacyjne rozegrane zostaną w systemie grupowym, a losowanie zestawów eliminacyjnych Europejska Federacja Piłki Ręcznej zaplanowała na  czwartek w duńskiej Kopenhadze.

Na podstawie rankingu kadr narodowych Polska przed losowaniem znalazła się w drugim koszyku. W wyniku losowania 32 drużyny miały zostać podzielone na osiem grup po cztery zespoły. Biało-Czerwoni trafili do Grupy 8 razem z zespołami z Portugalii, Rumunii oraz Izraela. Pełne wyniki losowania można poznać dzięki grafice dostępnej poniżej.

“Tak jak w przypadku poprzedniego losowania w kwalifikacjach Mistrzostw Europy los potraktował nas bardziej łaskawie, tak w tych sytuacja się wyrównała. Grupa jest trudna, ale cel jest jeden. Trzeba walczyć i awansować” – skomentował wyniki losowania selekcjoner Marcin Lijewski.

Na mistrzostwa awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, a także cztery najlepsze zespoły, które w swoich grupach zajmą trzecie lokaty. Pierwsza kolejka gier odbędzie się w terminie 6/7 listopada 2024 roku, a wszystkich uczestników EHF EURO 2026 poznamy 11 maja 2025 roku.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest