28 marca 2024

RUSZA REJESTRACJA KLUBÓW DO ROZGRYWEK W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń klubów mających zamiar wystartować w rozgrywkach piłki ręcznej plażowej w sezonie 2024.

Zawody w piłce ręcznej plażowej są rozgrywane w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, a za osiągnięte wyniki są przyznawane punkty. To jednak pociąga za sobą dodatkowe obowiązki w tym, między innymi, rejestrację wszystkich zawodników wraz z ich numerami PESEL. Aby jak najbardziej ułatwić zgłaszanie zawodników będziemy wykorzystywali do tego istniejącą w Związku Piłki Ręcznej w Polsce bazę Elektronicznego Systemu Zarządzania Rozgrywkami. Opcja dla piłki ręcznej plażowej jest aktywna – jako odrębna baza klubów i zawodników grających na plaży. Baza obejmuje wszystkie kluby i wszystkich zawodników grających na piasku, bez względu na kategorie wiekową.

Co trzeba zrobić by zgłosić klub do rozgrywek ręcznej w piłce ręcznej plażowej w sezonie 2024?

Kluby, które są zainteresowane udziałem w rozgrywkach plażowych w sezonie 2024 WE WSZYSTKICH KATEGORIACH WIEKOWYCH W TYM SENIORÓW I SENIOREK wypełniają wniosek i wysyłają skan na adres: plazowka@zprp.org.pl

Co stanie się dalej?

Po rozpatrzeniu wniosku nadamy osobie wskazanej przez klub do obsługi ESZR, uprawnienia do tworzenia drużyn plażowych i wystąpienia o licencje plażowe dla zawodników. Poniżej zamieszczamy instrukcję postępowania w ESZR ZPRP.

Kto może uczestniczyć w rozgrywkach piłki ręcznej plażowej?

W rozgrywkach piłki ręcznej plażowej wszystkich kategorii wiekowych mogą brać udział kluby spełniające wymogi wynikające z ustawy o sporcie:

  • są członkami Związku Piłki Ręcznej w Polsce i mają opłaconą składkę członkowską na rok 2024,
  • posiadają aktualną, obowiązkową polisę ubezpieczeniową od NNW dla wszystkich zawodników na czas trwania rozgrywek w piłce ręcznej plażowej.

Na jakich zasadach będą udzielane licencje zawodnicze i co z zawodnikami klubów halowych, które nie będą grały na piasku?

W kwestii nadawania licencji plażowych instrukcja postępowania, krok po kroku, znajduje się tutaj:

https://zprp.pl/wp-content/uploads/2024/03/ZAREJESTRUJ-DRUZYNE-W-ESZR-ZPRP-instrukcja-krok-po-kroku.pdf

Co do drugiej części pytania, jeżeli klub plażowy (Klub A), który chce aby zawodnik innego klubu halowego (Klub B) grał u niego w rozgrywkach plażowych to musi uzyskać zgodę na piśmie klubu B, podpisaną przez osobę decyzyjną w klubie B + pieczątka. Wówczas należy taką zgodę wgrać w ESZR ZPRP przy danym zawodniku i poinformować o tym fakcie Dział Piłki Ręcznej Plażowej i poprosić o nadanie licencji w klubie A. Taką prośbę należy kierować pod adres mailowy: plazowka@zprp.org.pl Po uzyskaniu potwierdzenia o przypisaniu zawodnika do klubu A należy przeprowadzić normalną procedurę mającą na celu uzyskanie licencji plażowej, czyli pobieramy wniosek przy zawodniku w ESZR ZPRP, wypełniamy go, wgrywamy do ESZR ZPRP, następnie informujemy o tym fakcie i prosimy o nadanie licencji pod adresem mailowym: plazowka@zprp.org.pl Po nadaniu licencji w odpowiedzi zostaną Państwo poinformowani o tym fakcie.

WAŻNE! W momencie kiedy ESZR ZPRP zostanie przystosowany do licencji trenera piłki ręcznej plażowej poinformujemy o tym fakcie oraz przygotujemy instrukcję postępowania w przypadku tej nowej funkcji.

Jednocześnie dziękujemy tym Wojewódzkim Związkom Piłki Ręcznej, które już rozpoczęły promowanie piłki ręcznej plażowej.

Już wkrótce kolejne informacje.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest