4 kwietnia 2024

Norweżki górą w pierwszym starciu kadr B

Reprezentacja Polski kobiet B prowadzona przez trener Sabinę Włodek przegrała w Cetniewie z drugą reprezentacją Norwegii (20:29) w ramach towarzyskiego spotkania kontrolnego. Rewanż odbędzie się już w piątek.

Polska – Norwegia 20:29 (7:14)

Polska: Hypka, Suliga, Piotrowska – Somionka, Głębocka 2, Domagalska 1, Byzdra 1, Hartman 4, Janas 1, Łęgowska, Weber 1, Granicka 3, Szynkaruk 5, Kostuch, Opara 1, Kuriata 1

Druga reprezentacja Polski pod wodzą selekcjoner Sabiny Włodek spotkała się 1 kwietnia w Cetniewie w 18-osobowym składzie. Na zakończenie pięciodniowego zgrupowania szkoleniowego we Władysławowie Polki zaplanowały towarzyski dwumecz z kadrą Norwegii B.

To właśnie przyjezdne otworzyły wynik czwartkowego spotkania i od pierwszej minuty narzuciły swój styl gry. W efekcie Norweżki już po pięciu minutach prowadziły wynikiem 4:1. Reprezentantki Polski nie zwiesiły jednak głów i zabrały się do odrabiania strat. W pewnym momencie Biało-Czerwone zniwelowały różnicę do dwóch “oczek” (4:6). Niestety, po lepszym okresie naszego zespołu ponownie do głosu doszły rywalki. Od stanu 10:7 Norweżki zanotowały serię czterech goli i na przerwę schodziły z siedmioma trafieniami zaliczki (14:7).

Po powrocie na parkiet przyjezdne kontynuowały konsekwentną grę i dalej powiększały swoją przewagę. W 39. minucie Norweżki osiągnęły dziesięć bramek zaliczki (19:9). Było to jednak apogeum przewagi gości, bo do końca meczu Biało-Czerwone zniwelowały straty do dziewięciu goli (20:29). Najskuteczniejszymi zawodniczkami na parkiecie były Ulsaker Hove (7 bramek) i Daria Szynkaruk (5).

Rewanżowe spotkanie reprezentacji Polski B przeciwko Norwegii odbędzie się w piątek 5 kwietnia o godz. 17.30. Internetowa transmisja na żywo będzie dostępna na kanale Handball Polska w serwisie YouTube (TUTAJ).