5 kwietnia 2024

Drugie zwycięstwo Norweżek w Cetniewie

Reprezentacja Polski kobiet B prowadzona przez trener Sabinę Włodek przegrała w Cetniewie z drugą reprezentacją Norwegii (30:40) w drugim meczu towarzyskim zaplanowanym na ten tydzień.

Polska – Norwegia 30:40 (14:17)

Polska: Hypka, Suliga, Piotrowska – Somionka, Głębocka 5, Domagalska 1, Byzdra 6, Hartman 3, Janas 3, Łęgowska 4, Weber 3, Granicka, Szynkaruk 5, Kostuch, Opara, Kuriata

Druga reprezentacja Polski pod wodzą selekcjoner Sabiny Włodek na zakończenie tygodniowego zgrupowania szkoleniowego w Cetniewie zaplanowała towarzyski dwumecz z kadrą Norwegii B. Pierwsze starcie odbyło się w czwartek i zakończyło się przekonującym zwycięstwem rywalek wynikiem 29:20. Rewanż nastąpić miał dzień później.

W piątek zdeterminowane do poprawy nastrojów Polki zdecydowanie lepiej weszły w mecz. Nie dość, że to Biało-Czerwone otworzyły wynik spotkania, to po 5. minutach prowadziły 4:1! Po lepszym fragmencie naszej drużyny do głosu doszły także rywalki, które sprawnie odrobiły straty i doprowadziły do remisu 5:5 w 8. minucie, a po chwili wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie wynikiem 6:5.

Jak się miało potem okazać, przyjezdne zaliczki nie oddały już nie tylko do końca pierwszej partii, po której prowadziły 17:14, ale do końca meczu. Ambitne Polki długo nie pozwalały jednak, by Norweżki wybudowały większą przewagę wzorem czwartkowego starcia.

Po powrocie do gry Biało-Czerwone w dalszym ciągu potrafiły skutecznie przeciwstawiać się bardziej renomowanym rywalkom i utrzymywały kilka trafień straty. Jeszcze w 50. minucie meczu Norweżki prowadziły “tylko” 28:26.

Niestety, od tego momentu przyjezdne zanotowały serię pięciu goli, osiągnęły przewagę 33:26 i rozstrzygnęły losy spotkania, które wygrały ostatecznie wynikiem 40:30. Najwięcej bramek dla reprezentacji Polski zdobyła Edyta Byzdra (6), która była zarazem najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie.