5 kwietnia 2024

Biało-Czerwone postawiły się Rumunkom

Reprezentacja Polski juniorek młodszych pod opieką trenera Andrzeja Niewrzawy przegrała z Rumunią (27:31) w ramach drugiego meczu towarzyskiego w Turnieju Czterech Narodów rozgrywanym w węgierskim Siófok.

Polska – Rumunia 27:31 (14:16)

Polska: Żurawska, Maćkowiak, Sobczak – Kleczkowska, Gołębiewska, Kościańska 1, Urbaniak 8, Sadowska, Lubecka, Baczyńska, Bliszczyk, Pędziwiatr 2, Tobolewska 3, Kanczkowska 2, Cielątkowska, Trochimczyk 5, Worożańska 6

Udział w międzynarodowym turnieju towarzyskim na południowym brzegu Balatonu miał zwieńczyć tygodniowe zgrupowanie kadry narodowej juniorek młodszych (zawodniczek urodzonych w roku 2008 lub młodszych) pod wodzą selekcjonera Andrzeja Niewrzawy, które rozpoczęło się w niedzielę w Szczyrku. Nasze szczypiornistki na Węgrzech miały zmierzyć się kolejno z gospodyniami, z Rumunią oraz z Chorwacją. Na inaugurację zmagań Biało-Czerwone przegrały z Węgierkami wynikiem 18:37.

W piątek rywalem Polek były Rumunki, które zdobyły pierwszą bramkę w meczu. Biało-Czerwone szybko przejęły jednak inicjatywę i zanim minęło pierwsze dziesięć minut gry, prowadziły wynikiem 5:3. Następnie rywalki momentalnie wyrównały stan gry do 5:5, ale nasze reprezentantki ponownie odskoczyły, tym razem na dystans najpierw trzech (8:5), a następnie czterech “oczek” (11:7).

Niestety, od tego momentu Rumunki popisały się serią sześciu bramek i odwróciły losy meczu, osiągając prowadzenie 13:11, które w identycznym rozmiarze utrzymały do przerwy (16:14).

Spotkanie nadal toczyło się jednak w bardzo wyrównanym tempie. W trakcie drugiej partii Polki co chwilę odzyskiwały kontakt z uciekającymi Rumunkami. Niestety, w końcu rywalki przełamały opór naszych kadrowiczek i potrafiły zbudować większą przewagę. Na dziesięć minut przed końcem meczu Rumunki prowadziły 27:20. W końcówce Biało-Czerwone próbowały jeszcze odrabiać straty i dzięki ambitnej postawie ostatecznie zniwelowały straty do czterech “oczek” (27:31).

Na zakończenie Turnieju Czterech Narodów nasze juniorki młodsze zmierzą się z Chorwatkami. Spotkanie odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 12.30. Transmisję na żywo przeprowadzi Węgierski Związek Piłki Ręcznej za pośrednictwem swojego kanału w serwisie YouTube (TUTAJ).