6 kwietnia 2024

Przegrana Biało-Czerwonych na koniec Turnieju Czterech Narodów

Reprezentacja Polski juniorek młodszych pod opieką trenera Andrzeja Niewrzawy przegrała z Chorwacją (23:32) na zakończenie Turnieju Czterech Narodów rozgrywanego w węgierskim Siófok.

Polska – Chorwacja 23:32 (11:15)

Polska: Żurawska, Maćkowiak, Sobczak – Kleczkowska, Gołębiewska, Kościańska, Urbaniak 6, Sadowska, Lubecka, Baczyńska 1, Bliszczyk 1, Pędziwiatr 2, Tobolewska 4, Kanczkowska 3, Cielątkowska, Trochimczyk 2, Worożańska 4

Rywalizacja z rówieśniczkami z Chorwacji miała zwieńczyć trzydniowy udział juniorek młodszych (zawodniczek urodzonych w roku 2008 lub młodszych) pod wodzą selekcjonera Andrzeja Niewrzawy w międzynarodowym turnieju towarzyskim rozgrywanym na południowym brzegu Balatonu.

Nasze szczypiornistki na Węgrzech miały zmierzyć się kolejno z gospodyniami, z Rumunią oraz z Chorwacją. Na inaugurację zmagań Biało-Czerwone przegrały z Węgierkami wynikiem 18:37, a dzień później uległy Rumunkom 27:31.

W sobotę mecz rozpoczął się od trafienia dla reprezentacji Polski, a następnie rozpoczęła się wyrównana wymiana gol za gol. W 12. minucie wciąż był remis (6:6). W tym momencie Chorwatki zanotowały jednak serię trzech bramek (9:6). Do końca pierwszej partii rywalki powiększyły swoje prowadzenie o jeszcze jedno “oczko” (15:11).

Po powrocie do gry podobna przewaga Chorwatek utrzymywała się przez długi okres. Ambitne Polki dzielnie próbowały odrabiać straty, jednak przeciwniczki długi nie pozwalały znowelizować różnicy. Biało-Czerwone dopięły swego kwadrans przed końcem meczu, gdy zdobyły bramkę kontaktową (19:20). Niestety, decydujący fragment ponownie należał do rywalek, które przejęły kontrolę nad przebiegiem meczu, odbudowały przewagę i ostatecznie zwyciężyły wynikiem 32:23.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest