27 maja 2024

Polak zwycięzcą Ligi Europejskiej!

18-letni reprezentant Polski juniorów Oskar Czertowicz zdobywcą Ligi Europejskiej! Rozgrywający broni barw niemieckiego zespołu SG Flensburg-Handewitt, który w finale europejskiego pucharu pokonał inną niemiecką drużynę, Füchse Berlin, wynikiem 36:31. Czertowicz nie wystąpił na parkiecie podczas finałowego weekendu w Hamburgu, ale w całych rozgrywkach zdobył dziesięć bramek.

Oskar Czertowicz profesjonalny kontrakt z czołową niemiecką drużyną SG Flensburg-Handewitt podpisał w grudniu 2023 roku. Wcześniej w barwach “Wikingów” zdążył już zadebiutować na parkietach Bundesligi oraz Ligi Europejskiej, występując w pierwszym zespole jako zawodnik klubowej akademii.

W niedzielę zespół Oskara zdobył trofeum za zwycięstwo w Lidze Europejskiej. Turniej Final Four odbył się w Hamburgu. W półfinale “Wikingowie” pokonali rumuńskie Dinamo Bukareszt (38:32), a w wielkim finale inną niemiecką drużynę, Füchse Berlin, wynikiem 36:31.

Oskar Czertowicz nie wystąpił na parkiecie podczas finałowego weekendu w Hamburgu, ale, jak przekazuje niemiecki klub, był obecny z drużyną jako 17 zawodnik poza protokołem. Na przestrzeni całego sezonu reprezentant Polski w kadrze juniorów pod wodzą trenera Mariusza Jurasika dołożył swoją cegiełkę do końcowego triumfu i zapracował na złoty medal. W całych rozgrywkach Polak zdobył dziesięć bramek: cztery w meczu ze szwajcarskim Kadetten Schaffhausen, dwie przeciwko duńskiemu Bjerringbro Silkeborg oraz serbskiej Vojvodinie i po jednej w rewanżu z Duńczykami i w starciu z czarnogórskim HC Lovcen-Cetinje.