29 maja 2024

Przed nami zmagania o Puchar ZPRP Młodzików!

Od czwartku 30 maja trwać będzie rywalizacja o Puchar ZPRP Młodzików. W czterodniowych zawodach na terenie Hali Sportowej Akademii Tarnowskiej udział weźmie osiem drużyn. Transmisje na żywo ze wszystkich spotkań będą dostępne na kanale Handball Polska w serwisie YouTube.

Po zakończeniu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim 32 najlepsze drużyny w Polsce w kategorii młodzików przystąpiły do walki o Puchar ZPRP. Pierwszym etapem zmagań była runda 1/16 finału, w ramach której rozegrano osiem turniejów eliminacyjnych. Zmagania odbyły się w pierwszej połowie maja. Zwycięzcy każdego z turniejów wywalczyli awans do najlepszej “ósemki” w kraju.

W trakcie eliminacyjnych turniejów komplet punktów wywalczyły niepokonane drużyny MTS Lider Radom, Gwardia Opole, MKS Pałac Młodzieży I Tarnów, KS VIVE II Kielce, SKF ORLEN Wisła I Płock oraz PORT SERVICE Wybrzeże Gdańsk. Skład Turnieju Finałowego Pucharu ZPRP Młodzików uzupełnili pozostali zwycięzcy turniejów 1/16 finału, czyli ekipy SPR PURINA Kąty Wrocławskie i MKS Sambor Tczew.

Zawody z udziałem najlepszej “ósemki” zaplanowano w terminie od 30 maja do 2 czerwca na terenie Hali Sportowej Akademii Tarnowskiej (ul. Mickiewicza 8, Tarnów). W pierwszym etapie Turnieju Finałowego drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich awansują do półfinałów.

W ramach Grupy I rywalizować będą MTS Lider Radom, SPR GOKiS Kąty Wrocławskie, Gwardia I Opole i MKS Sambor Tczew. Skład Grupy J stanowić będą natomiast MKS Pałac Młodzieży Tarnów, KS Vive II Kielce, SKF ORLEN Wisła Płock i Port Service Wybrzeże Gdańsk.

Rozgrywki wystartują w czwartek 30 maja, który będzie najbardziej intensywnym dniem Turnieju Finałowego. Tego dnia odbędzie się aż osiem spotkań fazy grupowej. W piątek zaplanowano kolejne cztery mecze. W sobotę czekają nas półfinały, a młodzi zawodnicy staną przed szansą na sprawienie sobie doskonałych prezentów na przypadający wtedy Dzień Dziecka i awans do wielkiego finału, który zaplanowano na niedzielę.

Transmisje na żywo ze wszystkich spotkań będą dostępne na kanale Handball Polska w serwisie YouTube (TUTAJ).

Szczegółowy terminarz Turnieju Finałowego Pucharu ZPRP Młodzików można znaleźć poniżej:

Terminarz Grupy I

30 maja, czwartek:
9:30: SPR GOKiS Kąty Wrocławskie – Gwardia I Opole
10:45: MTS Lider Radom – MKS Sambor Tczew
15:00: MKS Sambor Tczew – SPR GOKiS Kąty Wrocławskie
16:15: MTS Lider Radom – Gwardia I Opole
31 maja, piątek:
9:30: Gwardia I Opole – MKS Sambor Tczew
10:45: MTS Lider Radom – SPR GOKiS Kąty Wrocławskie

Terminarz Grupy J

30 maja, czwartek:
12:00: KS Vive II Kielce – SKF ORLEN Wisła Płock
13:15: MKS Pałac Młodzieży Tarnów – Port Service Wybrzeże Gdańsk
17:30: Port Service Wybrzeże Gdańsk – KS Vive II Kielce
18:45: MKS Pałac Młodzieży Tarnów – SKF ORLEN Wisła Płock
31 maja, piątek:
12:00: SKF ORLEN Wisła Płock – Port Service Wybrzeże Gdańsk
13:15: MKS Pałac Młodzieży Tarnów – KS Vive II Kielce

Terminarz meczów pucharowych

1 czerwca, sobota:
10:15: półfinał I
12:00: półfinał II

2 czerwca, niedziela:
10:15: mecz o 3. miejsce
12:00: finał

fot. MKS Pałac Młodzieży Tarnów

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest