5 czerwca 2024

Przed nami zmagania o Puchar ZPRP Młodziczek

W czwartek 6 czerwca rozpocznie się Turniej Finałowy Pucharu ZPRP Młodziczek. W czterodniowych zawodach na terenie Hali CEM Piaseczno udział weźmie osiem drużyn. Transmisje na żywo ze wszystkich spotkań będą dostępne na kanale Handball Polska w serwisie YouTube.

Zmagania o Puchar ZPRP Młodziczek ruszyły na początku maja. Po zakończeniu rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, do walki na krajowych parkietach przystąpiły 32 drużyny. Zakwalifikowane zespoły rozegrały osiem turniejów eliminacyjnych. Awans do Turnieju Finałowego wywalczyły zwyciężczynie każdego z nich.

W ten sposób skład Turnieju Finałowego stworzyły drużyny SPR Grunwald I Ruda Śląska, UKS Vambresia Wąbrzeźno, KS Victoria Piaseczno, UKPR Agrykola Warszawa, UKS Banino, MKS PR Gniezno, SPR Pogoń 1945 Zabrze i SMS ZAGŁĘBIE LUBIN. Wyłonienie finalistów okazało się dość prostym zadaniem. W siedmiu na osiem przypadków turnieje eliminacyjne doczekały się bowiem niekwestionowanego triumfatora z kompletem trzech zwycięstw na koncie.

Statystyka ta zapowiada bardzo wysoki poziom rozgrywek finałowych, które zaplanowane są w terminie od czwartku do niedzieli (od 6 do 9 czerwca) na terenie Hali CEM Piaseczno. Liczymy na podobne emocje, jak w przypadku młodzików, którzy w ubiegły weekend stworzyli wspaniałe widowisko zakończone triumfem drużyny Port Service Wybrzeże Gdańsk (WIĘCEJ).

Wracając do rywalizacji młodziczek, zakwalifikowane drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które w trakcie pierwszych dwóch dni zmagań rozegrają dwanaście meczów w grupowej formule każdy z każdym. Następnie po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansują do półfinałów, które odbędą się w sobotę, a ich zwyciężczynie rozstrzygną między sobą kwestię złotych medali. Zdobywczynie Pucharu ZPRP Młodziczek poznamy w niedzielę.

W ramach Grupy I zmierzą się KS Victoria Piaseczno, SPR Grunwald I Ruda Śląska, UKS Vambresia Wąbrzeźno i SMS ZAGŁĘBIE LUBIN. Skład Grupy J stanowić będą za to UKPR Agrykola Warszawa, UKS Banino, MKS PR Gniezno i SPR Pogoń 1945 Zabrze.

Inauguracyjne spotkanie zaplanowano na czwartek 6 czerwca na godz. 9.30. Zagrają w nim SPR Grunwald Ruda Śląska i UKS Vambresia Wąbrzeźno. Transmisje na żywo ze wszystkich spotkań będą dostępne na kanale Handball Polska w serwisie YouTube (TUTAJ).

Szczegółowy terminarz Turnieju Finałowego Pucharu ZPRP Młodziczek można znaleźć poniżej:

Czwartek, 06.06.2024 r. (faza grupowa):
9.30: SPR Grunwald Ruda Śląska – UKS Vambresia Wąbrzeźno
10.45: KS Victoria Piaseczno – SMS Zagłębie Lubin
12.00: UKS Banino – MKS PR Gniezno
13.15: UKPR Agrykola Warszawa – SPR Pogoń 1945 Zabrze
15.00: SMS Zagłębie Lubin – SPR Grunwald Ruda Śląska
16.15: KS Victoria Piaseczno – UKS Vambresia Wąbrzeźno
17.30: SPR Pogoń 1945 Zabrze – UKS Banino
18.45: UKPR Agrykola Warszawa – MKS PR Gniezno

Piątek, 07.06.2024 r. (faza grupowa):
9.30: UKS Vambresia Wąbrzeźno – SMS Zagłębie Lubin
10.45: KS Victoria Piaseczno – SPR Grunwald Ruda Śląska
12.00: MKS PR Gniezno – SPR Pogoń 1945 Zabrze
13.15: UKPR Agrykola Warszawa – UKS Banino

Sobota, 08.06.2024 r. (mecze półfinałowe):
11.00: półfinał I
12.45: półfinał II

Niedziela, 09.06.2024 r. (mecze finałowe):
10.15: mecz o 3. miejsce
12.00: finał

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest