5 lipca 2024

Powtórka z rozrywki. Młodzi Węgrzy znów minimalnie lepsi

To był już ostatni sprawdzian młodzieżowej reprezentacji Polski przed startem lipcowych Mistrzostw Europy do lat 20. Na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju na Słowenii Biało-Czerwoni sprawdzili swoją formę w ramach wyjazdowego towarzyskiego dwumeczu z Węgrami. W pierwszej odsłonie rywalizacji Polacy przegrali z Madziarami najmniejszą możliwą różnicą (27:26), a w rewanżu padł niemal identyczny wynik – gospodarze wygrali 24:23.

Węgry – Polska 24:23 (12:12)

Polska: Błażejewski, Drożdż, Krawczyk – Olczyk 1, Fajfer 1, Wasiak 3, Kamiński 2, Marchewka, Wierzbicki 3, Wrona 1, Żyszkiewicz 2, Luksa 1, Pepliński, Wielgucki 1, Grzenkowicz, Sladkowski 1, Rodak 2, Mielczarski 5

Biało-Czerwoni młodzieżowcy (kadra złożona z zawodników urodzonych w roku 2004 lub młodszych) od kilku tygodniu przygotowują się do udziału w Mistrzostwach Europy do lat 20, które 10 lipca ruszą na Słowenii. Nasi kadrowicze wspólne treningi pod okiem selekcjonera Rafała Bernackiego rozpoczęli w niedzielę 16 czerwca w Szczyrku.

Po przeszło tygodniu zajęć we własnym gronie, Polacy udali się do Rumunii, by pierwszą fazę przygotowań zwieńczyć towarzyskim turniejem w Vaslui, w ramach którego zmierzyli się z zawodnikami z Bośni i Hercegowiny oraz gospodarzami. Pierwszy mecz zakończył się naszym zwycięstwem (35:34), drugi – porażką (29:34).

Kolejnym i finalnym etapem szlifowania formy przed mistrzostwami miał być wyjazdowy towarzyski dwumecz z Węgrami w Gyor zaplanowany na czwartek (4 lipca) i piątek (5 lipca). Pierwsze starcie okazało się niezwykle wyrównane. Niemal przez cały mecz drużyny grały jak równy z równym, czego najlepszym dowodem remis po pół godzinie gry (14:14) i minimalne zwycięstwo gospodarzy po pełnych 60 minutach (27:26).

Piątkowy rewanż okazał się niemal bliźniaczą kopią poprzedniego meczu. Na parkiecie znów oglądaliśmy niezwykle zażartą walkę. Po pierwszej połowie znów był remis, tym razem 12:12, a na koniec meczu ponownie minimalnie lepsi okazali się Węgrzy (24:23). Na lidera strzelców wśród Polaków wyrósł za to Piotr Mielczarski (5 goli).

Z Węgier młodzieżowa reprezentacja Polski uda się bezpośrednio na Słowenię. W ramach fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 20 Polacy zmierzą się ze Szwecją, Islandią i Ukrainą. W 2025 roku drużyna pod wodzą Rafała Bernackiego weźmie z kolei udział w Mistrzostwach Świata do lat 21, które odbędą się w Polsce.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest