9 lipca 2024

Przed nami eliminacje do EURO 2025 w piłce ręcznej plażowej

W dniach 11-14 lipca w Warnie w Bułgarii odbędzie się EHF Beach Handball Championships 2024, czyli turniej eliminacji do Mistrzostw Europy 2025 seniorek i seniorów. W imprezie wezmą udział reprezentantki oraz reprezentanci Polski, a wszystkie mecze będą transmitowane na żywo w EHF TV. O ile w turnieju Pań 9 z 12 drużyn uzyska prawo gry na EURO 2025, o tyle w turnieju Panów komplet uczestników awansuje na Mistrzostwa Europy 2025.

Europejskie reprezentacje, które zakwalifikowały się na Mistrzostwa Świata 2024 mają automatycznie zapewniony udział w EURO 2025. U kobiet są to Niemcy, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Norwegia, Grecja oraz Dania, natomiast u mężczyzn są to Węgry, Niemcy, Dania, Portugalia, Hiszpania i Chorwacja.

W EHF Beach Handball Championships 2024 wezmą udział 22 drużyny z 14 krajów. W turnieju mężczyzn mecze grupowe rozgrywane będą w czwartek oraz piątek, a trzy najlepsze drużyny awansują do rundy głównej. W tej części turnieju walka będzie się toczyć o jak najlepsze rozstawienie przed spotkaniami półfinałowymi. Dwie ostatnie drużyny w grupie zagrają o miejsce 5. Na niedzielę zaplanowano mecze o miejsca medalowe. Nasza reprezentacja trafiła na Szwecję, Turcję, Ukrainę oraz Włochy.

W turnieju kobiet mecze grupowe rozgrywane będą od czwartku do soboty. Po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup uzyskają awans do ćwierćfinałów, które zaplanowano jeszcze na sobotę. Podobnie jak w zawodach mężczyzn, mecze o miejsca medalowe zostaną rozegrane w niedzielę. Reprezentacja Polski trafiła na Bułgarię, Chorwację, Szwajcarię, Turcję oraz Ukrainę.

Kolejnymi polskimi akcentami na turnieju EHF Beach Handball Championships 2024 są, podobnie jak na Mistrzostwach Europy YAC16, Weronika Łakomy oraz Sylwia Bartkowiak, czyli nasza para sędziowska oraz Marek Góralczyk, który będzie pełnił funkcję delegata.

Przygotowaliśmy dla Państwa też rozpiskę spotkań rozgrywanych przez Polki i Polaków. Przypominamy, że wszystkie mecze będzie można obejrzeć w EHF TV. Trzymamy mocno kciuki za nasze reprezentacje!

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest