13 października 2024

KPR Gminy Kobierzyce i MKS URBIS Gniezno z awansem w europejskich rozgrywkach

W niedzielę dwa polskie kluby – KPR Gminy Kobierzyce i MKS URBIS Gniezno awansowały do kolejnych rund w europejskich rozgrywkach.

W pierwszym meczu EHF European Cup MKS URBIS Gniezno pewnie pokonał AEP Panorama 31:17. W niedzielnym rewanżowym spotkaniu zespół z Grecji wyszedł na parkiet zmotywowany i na początku wypracował kilkubramkową różnicę. MKS musiał gonić wynik, ale ostatecznie po pierwszej połowie podopieczne Roberta Popka wygrywały 12:10.

Po zmianie stron drużyna z Gniezna przejęła kontrolę w meczu i systematycznie powiększała swoją przewagę. Zawodniczki AEP Panorama nie znalazły już sposobu na poprawę swojej gry i ponownie musiały uznać wyższość rywalek, które cieszyły się z awansu do 1/16 EHF European Cup.

MKS URBIS Kobierzyce – AEP Panorama 26:17 (12:10)

Przypomnijmy, że KPR miał dziewięć bramek zaliczki przed niedzielnym spotkaniem. Wynik drugiego meczu Armada Praxis Yalikavaspor z KPR-em Gminy Kobierzyce otworzyła Zuzanna Ważna, ale szybko skutecznym trafieniem odpowiedziały rywalki. Na początku spotkania wicemistrzynie Polski miały problemy w grze ofensywnej, co wykorzystywały zawodniczki Armada Praxis Yalikavaspor, budując swoją przewagę. Po kwadransie gry tablica wyników pokazywała 10:4 na korzyść zespołu z Turcji.

KPR Gminy Kobierzyce nie zamierzał odpuszczać i ambitnie walczył, odrabiając systematycznie straty. W drugiej połowie meczu zawodniczki Armada Praxis Yalikavaspor popełniały proste błędy w ataku, a rywalki zmniejszały różnicę bramkową. W 40. minucie po trzech trafieniach z rzędu KPR-u Magdalena Drażyk doprowadziła do remisu 20:20. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, ale ostatecznie lepsze o jedno trafienie były wicemistrzynie Polski, które dzięki wygranej zameldowały się w III rundzie EHF European League

Armada Praxis Yalikavaspor – KPR Gminy Kobierzyce 26:27 (16:12)