18 grudnia 2018

Udany debiut Bartłomieja Jaszki

W Skopje rozpoczął się międzynarodowy turniej z udziałem sześciu reprezentacji z rocznika 2000. W pierwszym meczu polscy juniorzy pokonali Czarnogórę 24:16 (9:7). Był to debiut Bartłomieja Jaszki w roli trenera tej drużyny.juniorzy_ debiut jachy

Nasz zespół jeszcze we wtorek wieczorem zagra z Serbią. Jutro zmierzy się z zespołami Macedonii A i Węgier, a ostatniego dnia rywalem Polaków będzie Macedonia B. Mecze rozgrywane są systemem 2x 25 min.

Biało-czerwoni spotkanie z Czarnogórą rozpoczęli od udanych kontr skrzydłowych. Szybko objęli przewagę 4:1. Wysunięta obrona 5:1 przeciwników momentami sprawiała problemy podopiecznym Jaszki. Czarnogórcy po zdobyciu czterech bramek z rzędu wyszli nawet na prowadzenie 6:5. Nasza drużyna odpowiedziała taką sama serią i do szatni schodziła, mając mecz pod kontrolą.

Po zmianie stron dalej dobrze funkcjonowała współpraca polskich bramkarzy z blokiem defensywnym. Dodając do tego wysoką skuteczność a także szczęście (kilka razy piłka po rzutach rywali zatrzymywała się na słupkach) odniesione zwycięstwo trzeba uznać za jak najbardziej zasłużone.

POLSKA – CZARNOGÓRA 24:16 (9:7)
Polska: Wałach, Dekarz, Matlęga – Ścisłowicz 3, Czaja, Skraburski 2, Działakiewicz 3, Kozycz 2, Wadowski 1, Stefani 2, Pilitowski 1, Paterek 1, Kowalski 1, Jędraszczyk 1, Wojdan 2, Styrcz 5.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest