19 grudnia 2018

Przerwana passa zwycięstw juniorów

W spotkaniu niepokonanych drużyn, międzynarodowego turnieju w Skopje, Macedonia A wygrała z Polską 25:22 (14:11). Poprzednie dwa mecze, z Czarnogórą i Serbią, Biało-czerwoni wygrali. Jeszcze dziś zespół Bartka Jaszki zmierzy się z Węgrami.
IMG_4663

Pierwsze minuty meczu były bardzo udane dla naszego zespołu. Biało-czerwoni po składnych akcjach prowadzili 3:1 i 5:3. Zgodnie z założeniami taktycznymi, w przypadku indywidualnych kar minutowych, w ofensywie występował dodatkowy zawodnik, w miejsce bramkarza. Po raz pierwszy w turnieju zespół Bartka Jaszki stracił bramkę w takiej sytuacji.

Wyrównana walka trwała do 21 minuty. Wówczas nasi juniorzy prowadzili 11:10. Cztery gole zdobyte przez rywali przed przerwą zaważyły na końcowym wyniku.

Od tego okresu gospodarze turnieju prowadzili zawsze co najmniej dwoma trafieniami. Nasi zawodnicy, podejmując ryzyko, oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, mnożyły się niecelne podania. Plusem była skuteczniejsza gra z kołem. Po tych zagraniach dość często padały bramki, ale nie mogło to zmienić obrazu gry.

Wieczorem Biało-czerwoni zmierzą się z rówieśnikami z Węgier.

MACEDONIA A – POLSKA 25:22 (14:11)
Polska: Wałach 1, Dekarz, Matlęga– Kowalski, Czaja 3, Skraburski 1, Działakiewicz 1, Kozycz , Wadowski 2,  Pieczonka, Pilitowski 1, Borowczyk 2, Paterek 7, Jędraszczyk 2, Wojdan , Styrcz 2, Ścisłowicz, Stefani.