5 stycznia 2019

Zbieramy doświadczenie. Saudyjczycy pokonani

W swym ostatnim występie w ramach 44. Memoriału Domingo Barcenasa reprezentacja Polski pokonała w Palencii Arabię Saudyjską 28:19 (16:9). Zespół Piotra Przybeckiego został sklasyfikowany na 3. miejscu w turnieju. Za tydzień Biało-Czerwoni mają zaplanowany towarzyski, wyjazdowy dwumecz ze Szwajcarią.

abs_3384
Fot. RFEBM

Tym razem po rozpoczęciu gry, ze środka linii rozegrania, drużyną dyrygował Adrian Kondratiuk. Innymi zmianami w wyjściowym składzie był bramkarz Piotr Wyszomirski oraz lewy rozgrywający Damian Przytuła.  To właśnie ten ostatni  rozpoczął zdobywanie bramek dla naszych barw. Skutecznie wspierał go Jan Czuwara, który na koniec został MVP naszego zespołu. Jednak brak koncentracji spowodował, że Saudyjczycy szybko wyrównali stan rywalizacji na 3:3. Wyszomirski obronił karnego i nie dał się zaskoczyć w sytuacji sam na sam.

abs_3448

Rywale, rekrutujący się wyłącznie z rodzimych klubów, od trzech miesięcy prowadzeni są przez słoweńskiego szkoleniowca Borisa Denicia. Saudyjczycy – 4. zespół mistrzostw Azji – 11 stycznią rozpoczną mistrzostwa świata spotkaniem z Austrią.

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus (archiwum)

Fot. Norbert Barczyk / PressFocus (archiwum)

Saudyjczycy mieli ogromne problemy z upilnowaniem Kamila Syprzaka. Często kończyło się to faulem i rzutem karnym. Kategoria meczu pozwoliła trenerowi Piotrowi Przybeckiemu sukcesywnie sprawdzić dyspozycję kolejnych naszych dwudziestolatków. Do protokołu wpisał się również licealista, Michał Olejniczak, który wymieniany jest w gronie największych polskich handballowych talentów ostatnich lat. Przewaga Biało-czerwonych przed przerwą mogła być okazalsza, ale proste błędy techniczne (np. kroki) na to nie pozwoliły.

Wypracowana różnica bramkowa długo utrzymywała się w drugiej połowie na tym samym poziomie. Adam Malcher został wprowadzony do gry, ale bez należytego wsparcia defensorów miał problemy z zastopowaniem szarżujących przeciwników.

abs_3482

Ostatni kwadrans rozpoczęliśmy w podwójnym osłabieniu. Rywale, mimo bardzo dogodnych okazji, w tym okresie nie potrafili powiększyć dorobku bramkowego. Bezpieczne prowadzenie umożliwiło naszemu sztabowi szkoleniowemu ponowne sięgnięcie po głębokie rezerwy.

Następną okazją do zdobywania doświadczenia przez nasz młody zespół będą towarzyskie mecze w szwajcarskim Zug zaplanowanie na 11 i 12 stycznia.

POLSKA – ARABIA SAUDYJSKA 28:19 (16:9)
POLSKA:
Wyszomirski, Malcher, Kornecki – Przytuła 3, Salacz 2, Olejniczak 2, Kowalczyk 1, Szczęsny, Czuwara 8, Syprzak 1, Szpera 2, Moryto 2, Jarosiewicz 1, Kondratiuk, Gębala, Przybylski, Komarzewski 5, Adamczyk 1.
ARABIA SAUDYJSKA: Ahmed, Alsalem – Alabbas, Alianabi 2, Alhulaili, Saeed, Alabdulali 4,  Alibrahim, Khayri, Almutaibi, Abu Alrahi 1, Alabas, Alhammad, Ma. Alsalen 3, Mo. Alsalem 3, Radnah, Alfarjan 3, Alssafar 3.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest