7 stycznia 2019

Rezerwy Biało-czerwonych zwyciężyły Estonię

W pierwszym z dwóch kontrolnych meczów Polska B pokonała Estonię A 26:25 (12:12). Drugie spotkanie również zaplanowano w ośrodku COS w Cetniewie.

Rombel

Początek meczu należał do rywali. Nasz zespół stwarzał dużo dogodnych sytuacji rzutowych, ale zawodziła skuteczność. Estończycy prowadzili 4:1, a później 8:6. Do remisu po 8, w 20 min, z rzutu karnego, doprowadził Wojciech Prymlewicz.

Po zmianie stron, do finałowej syreny, trwała już tylko wyrównana walka. Przeciwnicy dwa razy zdołali wypracować dwubramkowe prowadzenie, ale nasza drużyna szybko doprowadziła do remisu. Ostatnie dwa trafienia, z 7 metra, wykorzystał Bartosz Nastaj, przesądzając tym samym o zwycięstwie Polaków.

– Na zgrupowaniu do dyspozycji mam czterech środkowych rozgrywających. Dziś grali Ossowski i Gądek. W rewanżu szanse dostaną Moryń i Zarzycki – wyjaśnił trener Patryk Rombel.

POLSKA B – ESTONIA A 26:25 (12:12)
POLSKA B: Bartosik, Chmieliński, Skrzyniarz – Pietrasik 4, Dawydzik 3, Piechowski, Bis 1, Ossowski 2, Mrozowicz 4, Nastaj 6, Siwak, Prymlewicz 2, Fedeńczak, Sroczyk 1, Adamski 1, Gądek 2.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest