9 stycznia 2019

Kadra B ponownie zwyciężyła Estonię

W rewanżowym meczu kontrolnym rozegranym w Cetniewie Polska B zwyciężyła Estonię A 32:27 (19:12). Dwa dni wcześniej nasza drużyna wygrała 26:25.

2017.06.02 Cetniewo Pilka Reczna Trening reprezentacji mezczyzn Kadra B Trening reprezentacji mezczyzn Kadra B N/z Patryk Rombel Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Pierwsze minuty miały podobny scenariusz rywalizacji obu zespołów co dwa dni wcześniej. Estończycy, którzy do Polski przywieźli zarówno doświadczonych zawodników jak i tych zdobywających dopiero reprezentacyjne szlify, objęli prowadzenie 4:1. W drugim kwadransie zaznaczyła się przewaga Biało-czerwonych, wynikająca z lepszej skuteczności i poprawy gry w obronie.

Po zmianie stron – poza 46 a 50 minutą – prowadzenie gospodarzy wynosiło 5-6 bramek. Wynik ustalił najskuteczniejszy wśród polskich graczy, Wojciech Prymlewicz.

– Moi podopieczni mieli okazję konfrontacji ze stylem gry, którego nie doświadczają w ligowych meczach. Musieli się sprężyć, gdyż większość rywali wywodzi się z 2. Bundesligi, gra w Rumunii bądź na Węgrzech – podsumował trener Patryk Rombel.

Następnym razem kadra Polski B zbierze się na zgrupowaniu na początku kwietnia. Ciekawym sprawdzianem będzie planowany przedmecz – w Halle z zespołem Niemiec B – przed spotkaniem pierwszych reprezentacji, walczących o punkty w kwalifikacjach EHF EURO 2020.

POLSKA B – ESTONIA A 32:27 (19:12)
POLSKA B: Bartosik, Chmieliński, Skrzyniarz – Pietrasik 2, Dawydzik 3, Piechowski 4, Bis 1, Zarzycki 1, Mrozowicz 3, Nastaj 4, Siwak 2, Prymlewicz 7, Fedeńczak 1, Moryń 2, Sroczyk, Adamski 2.