14 marca 2019

Mecze kadry B seniorek w Gdańsku niebiletowane

Turniej Baltic Handball Cup w hali AWFiS Gdańsk już za tydzień. Wystąpią w nim m.in. dwie nasze reprezentacje kobiet A i B. Każdego dnia jako pierwsze swoje mecze będą rozgrywały zespoły rezerw Rumunii, Hiszpanii, Polski oraz zespołu narodowego Finlandii. Ta część imprezy nie jest biletowa. Na pozostałe spotkania obowiązują wejściówki, które są do nabycia na Eventim.pl.

Włodek_Sabina

– Z każdym z tych zespołów już się mierzyliśmy. Spodziewam się ciekawych spotkań. Tym razem wystąpimy w innym składzie,  gdyż niektóre zawodniczki otrzymały powołanie do kadry A, a inne jak np. Bogna Sobiech mają kłopoty zdrowotne – powiedział trener kadry B Biało-czerwonych, Sabina Włodek.

Dokładnie rok temu nasze rezerwy z kadrą Hiszpanii B na wyjeździe zagrały dwumecz na remis. Najpierw Iberyjki zwyciężyły 29:23, a dzień później drużyna Włodek wygrała 22:21. Na przełomie maja i czerwca Polska B dwukrotnie wysoko pokonała w Helsinkach narodowy zespół Finlandii – 25:15 i 34:15. Pod koniec września w Bukareszcie, w meczu z Rumunią B zanotowano remis 26:26.

– Zespół z Finlandii jest w przebudowie. Ma aspiracje, aby dołączyć do czołowych drużyn. Spodziewam się bardziej zaciętej rywalizacji niż poprzednim razem –dodała Włodek.

Opiekunka naszej kadry B w najbliższy poniedziałek będzie miała pełne rozeznanie co do składu powołanego na gdański turniej. Tego dnia W COS Cetniewo mają się stawić zawodniczki z zagranicznych klubów, w tym Emilia Galińska (SV Union Halle-Neustadt/ Niemcy), Weronika Kordowiecka (Kisvardai KC/ Węgry),  Alicja Zacharska (Sola HK/  Norwegia), Aleksandra  Zimny (Volda HK/ Norwegia). Obrotową Aleksandrę Stokłosa (Cluj / Rumunia) najprawdopodobniej zobaczymy w meczach Polski A.

Terminarz Baltic Handball Cup (Hala AWFiS)

22.03. /
12:00 Rumunia B – Hiszpania B; niebiletowane

14:15  Finlandia – Polska B; niebiletowane

17:15  Polska – Islandia; bilety Eventim.pl

19:30  Argentyna – Słowacja; bilety Eventim.pl

23.03. /
13:00 Finlandia – Rumunia B; niebiletowane

15:15  Polska B – Hiszpania B; niebiletowane

18:15  Polska –Słowacja; bilety Eventim.pl

20:30  Islandia –Argentyna; bilety Eventim.pl

24.03. /
11:00  Hiszpania B – Finlandia; niebiletowane

13:15   Polska B – Rumunia B; niebiletowane

16:15   Argentyna – Polska bilety Eventim.pl

18:30  Słowacja- Islandia; bilety Eventim.pl.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest