22 marca 2019

Rezerwy Polek zaczęły od wygranej

Rezerwy Biało-czerwonych wygrały w Gdańsku z pierwszą reprezentacją Finlandii 27:18 (12:8) w Baltic Handball Cup. MVP polskiego zespołu została Justyna Świerczek.

2019.03.22 Gdansk Pilka reczna Baltic Handball Cup 2019 Finlandia - Polska B N/z Emilia Galinska Foto Norbert Barczyk / PressFocus

Foto Norbert Barczyk / PressFocus

Do poprzedniej konfrontacji oby zespołów doszło w Helsinkach niespełna rok temu. Wówczas w Helsinkach Biało-czerwone dwukrotnie dwa razy wysoko wygrały. W Gdańsku rywalizacja była bardziej wyrównana, ale tylko do przerwy. Wynik pierwszej połowy mógł być bardziej korzystny dla Finek, gdyby nie niewykorzystane dwa rzuty karne. Za pierwszym razem Weronika Kordowiecka obroniła, przy następnej okazji pomogła jej poprzeczka.

Po zmianie stron przewaga Polek nie podlegała dyskusji. Gospodynie imprezy stopniowo powiększały przewagę w pełni kontrolując wynik.

W drużynie prowadzonej przez Sabinę Włodek występuje kilka zawodniczek, która mają za sobą już grę w pierwszej reprezentacji Polski. W tym gronie wyróżniała się Emilia Galińska. Skutecznie wspierały ją Justyna Świerczek i Alicja Pękala.

2019.03.22 Gdansk Pilka reczna Baltic Handball Cup 2019 Finlandia - Polska B N/z Aleksandra Zimny Foto Norbert Barczyk / PressFocus

Federacja Finlandii ma aspiracje zbudowania zespołu, który potrafi udanie rywalizować z czołowymi rywalami z Europy. Sztab szkoleniowy Suomi ma świadomość jak długa droga przed drużyną. W prekwalifikacjach do EHF EURO 2018 Finki nie wyszły z grupy, przerywając z Grecją i Wyspami Owczymi.

FINLANDIA – POLSKA B 18:27 (8:12)